Trucks

Prelom v oblasti rýchleho nabíjania elektrických nákladných vozidiel – Volvo Trucks predstavuje novú službu

Vo Švédsku sa otvára nová národná sieť verejných rýchlonabíjacích staníc pre ťažké elektrické nákladné vozidlá. Nabíjacia sieť je napojená na energiu z obnoviteľných zdrojov. Nová služba od spoločnosti Volvo Trucks ponúka dopravcom jednoduchšie vyhľadávanie a prístup k nabíjacím staniciam.
Man charging a Volvo electric truck
Nová služba spoločnosti Volvo Trucks umožňuje dopravcom nájsť a získať prístup k verejných nabíjacím staniciam pre ťažké vozidlá a to bez ohľadu na značku.

Sieť pre rýchle nabíjanie elektrických nákladných vozidiel je kľúčovou súčasťou prechodu na udržateľnejšiu ťažkú prepravu. Vo Švédsku sa v rokoch 2023 a 2024 plánuje otvoriť celkom asi 130 nabíjacích staníc. Stanice prevádzkuje niekoľko rôznych spoločností a Volvo Trucks je jedným zo zúčastnených partnerov.

 

Spoločnosť Volvo Trucks teraz spúšťa novú službu, ktorá umožňuje dopravcom nájsť nabíjacie stanice a získať k nim prístup. Služba bude najskôr spustená vo Švédsku* a ďalšie trhy v Európe a iných častiach sveta budú nasledovať.

 

„Toto je skutočný prelom v elektrifikácii ťažkej dopravy. Naši zákazníci budú mať prístup k verejným rýchlonabíjacím staniciam po celom Švédsku a vďaka tomu bude prechod na elektrický pohon jednoduchší ako kedykoľvek predtým,“ hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.


Nová služba je otvorená pre všetky značky nákladných vozidiel a zobrazuje všetky nabíjacie stanice vhodné pre ťažké úžitkové vozidlá bez ohľadu na to, kto ich prevádzkuje. Užívateľ môže platiť za nabíjanie prostredníctvom novej platformy: v blízkej budúcnosti bude možná aj rezervácia času nabíjania.

„Zákazníci budú môcť získať spoľahlivé informácie o tom, kde nájsť nabíjacie stanice pre ťažké elektrické nákladné vozidlá, a môžu si byť istí, že platia primeranú trhovú cenu bez skrytých poplatkov. Možnosť naplánovať si trasu vopred a to s minimálnou administratívou ma utvrdzuje v tom, že ide o dôležitý krok k tomu, aby si elektrické nákladné vozidlá získali väčšiu popularitu u majiteľov vozových parkov,“ hovorí Roger Alm.

Volvo Trucks úzko spolupracuje s prevádzkovateľmi nabíjacích staníc na celom svete na čo najplynulejšom a najrýchlejšom rozšírení siete nabíjacích staníc a služieb. 

Volvo Trucks, neoddeliteľná súčasť Volvo Group, tiež buduje nabíjaciu infraštruktúru prostredníctvom Milence, tvoreného spoločnosťami Daimler Truck a Traton Group. Výsledkom partnerstva bude výstavba a prevádzka najmenej 1 700 vysokovýkonných nabíjacích staníc zelenej energie na diaľniciach a v ich blízkosti, ako aj v logistických centrách po celej Európe. Infraštruktúra ponúkne nabíjanie všetkým vysokovýkonným batériovým elektrickým vozidlám bez ohľadu na značku.

Služba Volvo Trucks pre nabíjanie elektrických nákladných vozidiel funguje takto:
·       Služba nabíjania je súčasťou systému Volvo Connect, rozhrania spoločnosti Volvo Trucks pre digitálne služby.
·       Zákazník môže nájsť a zaplatiť nabíjanie cez Volvo Connect a mobilnú aplikáciu. Digitálna mapa zobrazuje nabíjacie stanice a ich dostupnosť. V blízkej budúcnosti bude možná rezervácia času nabíjania.
·       Pri príchode k nabíjacej stanici použije kartu alebo mobilnú aplikáciu na identifikáciu a spustenie nabíjania.
·       Zákazník obdrží jednu konsolidovanú faktúru.


*Služba Volvo Trucks pre nabíjanie elektrických nákladných vozidiel poskytne v prvej vlne bezproblémový prístup k 29 nabíjacím staniciam prevádzkovaným spoločnosťou OKQ8. Nabíjacie stanice budú napájané zelenou elektrinou.


LINK - fotografie vo vysokom rozlíšení

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.