Trucks

Nový, výkonnejší motor pre model Volvo FH16 poskytuje maximálnu produktivitu

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje nový motor pre svoje ikonické nákladné vozidlo Volvo FH16. S výkonom až 780 koní a krútiacim momentom 3 800 Nm dokáže nový 17-litrový motor s ľahkosťou zvládnuť aj tie najťažšie prepravné úlohy, pričom poskytuje vynikajúcu hospodárnosť paliva a úžasnú silu. Nový motor je certifikovaný aj na pohon biopalivami.
Nový, výkonnejší motor pre model Volvo FH16 poskytuje maximálnu produktivitu
Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh nový 17-litrový motor pre svoj model FH16. S výkonom až 780 koní a krútiacim momentom 3800 Nm je najsilnejším motor v tomto odvetví..

Nepretržite jazdiť vysokou rýchlosťou s ťažkým nákladom môže byť výzva – nie však vtedy, keď nákladné vozidlo Volvo FH16 poháňa nový 17-litrový motor Euro 6 od spoločnosti Volvo. Nový motor, ktorý bol vyvinutý na tie najnáročnejšie prepravné úlohy, je dostupný v troch úrovniach výkonu: 600 koní, 700 koní a 780 koní. Krútiaci moment sa zvýšil na 3 000 Nm, 3 400 Nm a 3 800 Nm v najvýkonnejšej verzii. Vyššie úrovne výkonu a krútiaceho momentu sa premietajú do rýchlejšej odozvy motora, lepších jazdných vlastností, maximálnej produktivity a zlepšenej hospodárnosti paliva.

 

„Som hrdý, že môžem predstaviť náš nový motor. Ide skutočne o majstrovské dielo, ktoré je výsledkom prvotriedneho inžinierstva. Verzia so 780 koňmi je najsilnejším motorom v odvetví. Nikto nechce stúpať po strmej ceste vo vozidle s maximálnym zaťažením a príliš nízkym krútiacim momentom a výkonom. Preto sme vynaložili všetko naše úsilie na to, aby bol motor D17 veľmi výkonný, spoľahlivý a pohotový. Pre našich zákazníkov to znamená, že budú môcť svoju prácu dokončiť rýchlejšie a ich hospodárnosť paliva bude lepšia,“ hovorí Marcos Weingaertner, produktový manažér v spoločnosti Volvo Trucks.

 

Motor D17 je vybavený jediným účinným turbokompresorom, ktorý zvyšuje jeho odozvu a zlepšuje zážitok z jazdy. Inovatívny patentovaný dizajn zvlneného piestu od spoločnosti Volvo optimalizuje spaľovanie a znižuje emisie. Nový vstrekovací systém zaisťuje najhospodárnejšiu možnú spotrebu paliva a zvýšený maximálny tlak vo valcoch umožňuje vysoký výkon.

Výkon motorovej brzdy v celom rozsahu otáčok sa vďaka vynikajúcej odozve motora výrazne zlepšil. To prináša rýchle radenie, tým pádom aj menšie opotrebovanie brzdových doštičiek a kotúčových bŕzd, pre hospodárnejšiu jazdu z kopca.

 

Certifikovaný na pohon biopalivami
Nový motor D17 je certifikovaný na pohon palivom HVO (hydrotreated vegetable oil – hydrogenačne rafinovaný rastlinný olej) vo všetkých výkonových triedach. Verzia s výkonom 700 koní je rovnako certifikovaná na pohon 100 % bionaftou (B100). Prevodovka bola upravená tak, aby zvládala krútiaci moment až 3 800 Nm a hospodárnosť vnútornej prevodovky bola ďalej vylepšená pri verziách s krútiacim momentom 3 000 Nm a 3 400 Nm.

 

„Som presvedčený, že zákazníci a vodiči ocenia vyšší výkon motorovej brzdy a aj možnosť jazdy na HVO a bionaftu. Model D17 je skvelý motor pre skvelé nákladné vozidlo a všetci naši zákazníci, ktorí sa pri práci každý deň spoliehajú na model Volvo FH16, budú mať vedľa seba ešte výkonnejší nástroj,” dodáva Marcos Weingaertner.

 

Predaj modelu Volvo FH16 s novým motorom sa začne v polovici roka 2024. Pre európske trhy a Austráliu je začiatok výroby naplánovaný v druhom polroku 2024.

 

Nový motor je dostupný pre úplne nové vozidlo Volvo FH16 Aero a najnovší model Volvo FH16.

 

LINK na obrázky vo vysokom rozlíšení a video

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.