×

Dynafleet - Dojazd a trasa

Špeciálne pre elektrické nákladné vozidlá


Dynafleet Dojazd a trasa je výkonný nástroj na plánovanie trás a simuláciu dojazdu v aplikácii Volvo Connect navrhnutý špeciálne pre elektrické nákladné vozidlá. Táto služba, ktorá je k dispozícii iba so systémom správy vozového parku Dynafleet, vám poskytuje množstvo spôsobov, ako zabezpečiť, aby vaše vozidlá mali dostatok elektrickej energie na dokončenie potrebných prepravných úloh. V nástroji Dynafleet Dojazd a trasa môžete simulovať trasu elektrického nákladného vozidla a definovať kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú jeho dojazd, ako sú prídavné spotrebiče energie, hmotnosť nákladu a topografia trasy. Služba vám následne poskytne predpoklad jeho dojazdu a spotreby energie. Môžete pridať body na trase, v prípade potreby naplánovať zastávky na nabíjanie, odoslať trasu priamo do palubného navigačného systému nákladného vozidla a sledovať priebeh v reálnom čase, aby ste mali istotu, že trasa bude dodržaná. S nástrojom Dynafleet Dojazd a trasa môžete plánovať prepravné úlohy s istotou a vedomím, že budete môcť splniť svoj sľub – zakaždým.

Prečo Dynafleet - Dojazd a trasa

Dojazd elektrického nákladného vozidla ovplyvňuje množstvo faktorov. Patria medzi ne špecifikácie nákladného vozidla, veľkosť užitočného zaťaženia, topografia trasy a či je nákladné vozidlo vybavené špeciálnym zariadením, ktoré spotrebúva energiu, ako napríklad lis na odpad. Porozumieť celkovému vplyvu týchto faktorov na dojazd nákladného vozidla môže byť náročné, ale nástroj Dynafleet Dojazd a trasa urobí výpočty automaticky za vás. To uľahčí správu vášho vozového parku a pomôže vám maximalizovať efektivitu vašich elektrických nákladných vozidiel.

  • Simulujte trasu elektrického nákladného vozidla na portáli Volvo Connect
  • Získajte predpovede o spotrebe energie a dojazde nákladného vozidla vrátane faktorov, ako sú prídavné zariadenia spotrebujúce energiu, hmotnosť nákladu a topografia trasy.
  • V prípade potreby pridajte zastávky na nabíjanie
  • Odošlite trasu priamo do palubného navigačného systému nákladného vozidla
  • Sledujte pohyb v reálnom čase, aby ste sa uistili, že vozidlo dodržiava plán

Predvídajte dojazd elektrických nákladných vozidiel

Vďaka nástroju Dynafleet Dojazd a trasa je začlenenie elektrických nákladných vozidiel do vášho vozového parku jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Služba predpovedá dojazd pre každé vozidlo individuálne na základe používateľom definovanej trasy so súborom bodov ležiacich na nej. Pri prognóze sa berú do úvahy faktory, ako sú zmeny užitočného zaťaženia počas trasy alebo externé zariadenia, ako napríklad lis na odpad alebo domiešavač betónu. V prípade potreby je možné do plánu pridať nabíjanie. Dynafleet Dojazd a trasa podporuje všetky elektrické vozidlá.

Posielajte trasy priamo do nákladného vozidla

Nástroj Dynafleet Dojazd a trasa je integrovaný s palubným navigačným systémom nákladného vozidla, takže trasu môžete zdieľať priamo s vodičom. Vodič dostane informácie o mieste každého bodu na trase, ako aj informácie týkajúce sa potreby nabíjania. Systém Volvo Connect zobrazuje aktuálnu polohu vozidla a odhaduje čas príchodu na ďalší bod trasy.

Ďalšie služby pre elektrické nákladné vozidlá

Dokonalý balík

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám pomôže nájsť najlepší balík Dynafleet pre vaše podnikanie.