Trucks

Bezpečnosť v každom smere

Systémy podpory vodiča spoločnosti Volvo Trucks

Bezpečnosť je súčasťou dedičstva značky Volvo Trucks a je ústredným bodom našej identity. K bezpečnosti pristupujeme z rôznych uhlov pohľadu v interiéri aj exteriéri nákladného vozidla, aby sme sa priblížili našej vízii nulového počtu nehôd. Teraz v našich nákladných vozidlách predstavujeme rad nových a vylepšených systémov aktívnej bezpečnosti, ktoré chránia vodičov aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Je čas posunúť bezpečnosť cestnej premávky na novú, vyššiu úroveň!

Ďalšie oči sledujúce okolie vozidla

Zraniteľní účastníci cestnej premávky sa môžu objaviť z ničoho nič a môže byť náročné ich zaznamenať. Funkcie, ktoré vodičov nákladných vozidiel upozorňujú na ostatných účastníkov cestnej premávky, môžu mať veľký vplyv na bezpečnosť.

Predný radar upozorňuje vodiča na účastníkov cestnej premávky v tesnej blízkosti pred vozidlom.

Funkcia Upozornenie pri otvorení dverí upovedomí vodiča o účastníkoch cestnej premávky vyskytujúcich sa v rizikových oblastiach po bokoch nákladného vozidla pri otváraní dverí kabíny.

Podpora na predchádzanie bočným kolíziám upozorní vodiča pri pokuse o odbočenie alebo zmenu jazdného pruhu, keď sa na strane nákladného vozidla zistí prítomnosť ďalších účastníkov cestnej premávky.

7 spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť

Jazda môže byť stresujúca – vyžaduje rýchle rozhodnutia a správnu podporu v správnej chvíli. Tu je sedem nových alebo vylepšených podporných systémov, ktoré vodičom pomáhajú posúvať bezpečnosť cestnej premávky na vyššiu úroveň. Sú navrhnuté tak, aby sa ľahko používali a boli k dispozícii, keď ich potrebujete. Preskúmajte ich.

Pripravte sa na budúcnosť. Prečítajte si viac o našich bezpečnostných funkciách.

Ste pripravení na vyššiu úroveň bezpečnosti?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám pomôže využiť tieto novinky na maximum vo vašej každodennej prevádzke.

Príbehy a postrehy v oblasti bezpečnosti

Latest Press Release

Latest Press Release