Trucks

Jednoducho pridajte nadstavbu

PRIPRAVENÉ NA MONTÁŽ NADSTAVBY

Sklápač alebo cisterna? Hydraulickú ruku alebo prepravník automobilov? Prípadne skriňové či hasičské vozidlo? Podvozok Volvo je pripravený na akúkoľvek nadstavbu. Flexibilný podvozok a rozsiahle možnosti úprav umožňujú jednoduché prispôsobenie nákladného vozidla presne podľa vašich požiadaviek.

Keď si objednáte nákladné vozidlo Volvo, poskytneme výrobcom nadstavby okamžitý online prístup k portálu Pokyny pre montáž nadstavby (VBI - Volvo Bodybuilder Instructions). Presné 3D výkresy im umožnia začať s prácou už počas výroby nákladného vozidla, ktoré vyjde z továrne dokonale pripravené pre vašu nadstavbu. To znamená, že kompletné vozidlo budete mať k dispozícii v najkratšom možnom čase.

Prvky nadstavby

Pokyny na montáž nadstavby Volvo (VBI)
VBI sú prístupné nepretržite a v 12 jazykoch. Výrobcovia nadstavieb v nich nájdu všetky potrebné informácie. Pokyny na montáž nadstavieb obsahujú nákresy podvozkov, elektrické schémy, produktové listy a príslušenstvom.

Pomocné pohony
Na pohon všetkých zariadení nadstavby existuje široký sortiment pomocných pohonov nezávislých a závislých od spojky.

Rovný rám
Volvo má za kabínou úplne rovný a súbežný rám, čo výrobcom nadstavieb výrazne uľahčuje prácu.

Vyhradený priestor pre nadstavbu
Naši konštruktéri nechádajú hornú časť nad rámom úplne voľnú. Táto oblasť patrí výhradne výrobcom nadstavieb, čo značne zvyšuje flexibilitu.

Vyhradené otvory
Rám sa dodáva s vrchným radom otvorov určených pre nadstavbu. Vzhľadom na to, že nepoužívame nity, môže výrobca nadstavby zariadenie jednoducho upevniť.

Presný presah zadnej časti
Zadný rám možno vyrobiť presne podľa vašich potrieb – v 50 mm intervaloch – aby dokonale vyhovoval vašej nadstavbe.

Voliteľné špecifikácie

Možný kombinácií je veľmi veľa, čo uľahčuje prispôsobenie vozidla na mieru. Preto ponúkame širokú škálu možností pre konfigurácie náprav, výšky podvozkov a rázvory kolies.

 

 

Štyri typy ukončenia vozidla
Podvozok môžeme vo výrobe prispôsobiť štyrom rôznym verziám ukončenia rámu: horné (pre sklápače, hákové nakladače a v vozidlá pre zvoz odpadu), spodné (pre prívesy s centrálnou nápravou), ohnuté (pre ťahače) alebo rovné (pre podvozky na dostabu).

Umiestnenie ochrany proti podbehnutiu zozadu
Zadný systém proti podbehnutiu sa môže umiestniť do viacerých pozícií vďaka flexibilite zadnej časti vozidla.

Dve výšky rámu
Podľa typu nadstavby si môžete vybrať rám o výške 266 mm a 300 mm.

Modul pre montáž nadstavby
Uľahčuje výrobcovi pripojenie nadstavby k elektrickému systému vozidla a upravu funkcií na mieru. Pohodlný prístup k modulu nadstavby je zabezpečený pomocou flexibilných spínačov na palubnej doske a diaľkovému systému Work Remote.

Ideálne pre výmenné nadstavby
Vzduchové odpruženie so zdvihom 295 mm spolu s mimoriadne nízkym podvozkom sú ideálnym riešením, ak prevážate dočasné nadstavby.

Pripojovacie konzoly
Pripojovacie konzoly môžu byť namontované na ráme podvozka už vo výrobe. Teraz sa neobmedzujú iba na oblasť medzi nápravami, ale môžu byť aj na zadnom presahu.

Pripravené pre hydraulickú ruku
Nízky podvozok a vysoké zaťaženie náprav – to je snom každého výrobcu hydraulických rúk. Náš podvozok sa dodáva s oboma. Teraz môžeme uvoľniť priestor na ráme v blízkosti kabíny alebo dokonca dodať vozidlo už s namontovaným pomocným rámom pre hydraulickú ruku.

Lepšie vystužené
Niektoré ťažké nadstavby vyvíjajú na rám veľký tlak. Preto ponúkame široký rad vnútorných vložiek, aby sme zaistili potrebnú výstuž.

V ponuke pre tieto nákladné vozidlá

Ste pripravení na novú nadstavbu?

Vaše úpravy začínajú vášho obchodného zástupcu Volvo Trucks.