Trucks

Modelový rad Volvo Aero s predĺženým dojazdom

Predstavujeme doposiaľ najúspornejší rad našich nákladných vozidiel. Aerodynamický tvar s predĺženou prednou časťou a kamerovým monitorovacím systémom dodáva vozidlá avantgardný vzhľad, zároveň významnou mierou prispieva k úspornej prevádzke. Náš rozsiahly výskum, vývoj a testovanie stavia na desaťročných prevratných inováciách v oblasti úspornosti, pohodlia a bezpečnosti. A tu je výsledok: nový modelový rad Volvo Aero.

Až 5% úspora paliva

Nová, aerodynamicky navrhnutá predĺžená predná časť, kamerový monitorovací systém a sofistikované dizajnové prvky, ako sú vylepšené tesnenie kabíny, nový priestor pre logo a predĺžený horný bočný spojler, výrazne znižujú odpor vzduchu. To umožňuje docieliť u modelu Volvo FH Aero až 5% zníženie spotreby paliva*.

 

Viac informácií o vývoji, ktorý stojí za týmito vylepšeniami

Ešte úspornejšia prevádzka

Modely Volvo FH Aero a Volvo FH16 Aero sú ako stvorené pre efektívnu jazdu pri vysokých rýchlostiach, a to platí pre elektrický, plynový i naftový pohon. Okrem novej aerodynamickej predĺženej prednej časti a kamerového monitorovacieho systému prispievajú k úspornej prevádzke a k ďalšiemu zníženiu uhlíkovej stopy aj nové kotúčové brzdy bez odporu, vylepšený systém I-See a osvedčená technológia I-Save.

I-See optimalizuje výkon podľa profilu trasy

Keď jazdíte s aktivovaným tempomatom, systém I-See optimalizuje rýchlosť, radenie, voľnobeh a vypínanie motora podľa konkrétneho charakteru vašej trasy. Vylepšený systém I-See teraz zohľadňuje nielen nadchádzajúcu topografiu terénu, zákruty a kruhové objazdy, ale aj informácie o dopravnej informácii v reálnom čase. Vďaka tomu je možné využívať tempomat vo väčšom množstve jazdných situácií a docieliť tak úsporu paliva hneď od začiatku cesty. 

Spoznajte systém I-See

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém tvoria tri kamery. Po odstránení zrkadiel je z kabíny lepší priamy výhľad, pretože kryty zrkadiel neprekážajú vo výhľade. Kamerový monitorovací systém zlepšuje aj výhľad dozadu za dažďa alebo hmly a minimalizuje oslnenie vodiča. To všetko prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy.

Lepší výhľad

Kamerový monitorovací systém uvoľní priamy výhľad z kabíny a dokáže rozšíriť zorné pole vodiča ako v dobrých, tak aj v náročných podmienkach. Zároveň zlepšuje aerodynamiku. Nočný režim pomáha vodičovi lepšie vidieť v tme a režim sledovania mu z kabíny ponúka prehľad o okolí vozidla, aj keď má závesy zatiahnuté.

Príjemnejší zážitok z jazdy

Od teraz sa vidiči budú na dlhé trasy i čas strávený v kabíne tešiť. Intuitívny displej vodiča, nový informačno-zábavný systém a audio systém príjemnia čas počas jazdy alebo odpočinku. Všetko, čo potrebujete, máte na dosah ruky.

Modelový rad Volvo Aero s predĺženým dojazdom

Pri vývoji radu Volvo Aero bol kladený maximálny dôraz na ekonomiku prevádzky. Dodáva sa s niekoľkými variantmi hnacej línie a koncepcie kabíny, aby si zákazník zvolil konfiguráciu najlepšie vyhovujúcu pre jeho podnikanie. Voliteľný je naftový, elektrický a plynový pohon a nákladné vozidlo Volvo je možné upraviť na mieru konkrétnym prevádzkovým potrebám. Vďaka tomu bude mať k dispozícii nielen vyššie pohodlie počas jazdy, ale aj užitočné funkcie, ktoré zvyšujú produktivitu.

Chcete o všetkom vedieť ako prví? Prihláste sa na odber newslettera. 

Prihláste sa na odber newslettera

* Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako sú rýchlosť jazdy, používanie tempomatu, špecifikácia vozidla, zaťaženie vozidla, skutočná topografia, zručnosti vodiča, údržba vozidla a poveternostné podmienky.

 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Vyrazte na cestu s nižším odporom vzduchu.

Zistite viac o našej novej rozšírenej ponuke a o tom, ako môže aerodynamický dizajn pomôcť vášmu podnikaniu.