Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Volvo FH16 – dokonalé vyváženie výkonu a pohodlia

Keď život na cestách vyžaduje len to najlepšie. Volvo FH16 vám prináša výkon, ktorý potrebujete na efektívnu prácu, a úroveň pohodlia, vďaka ktorej ju budete môcť odvádzať s menšou námahou. Tento model je v odvetví ikonou a spoľahlivým nástrojom. A teraz je lepší než kedykoľvek predtým. V prípade potreby zvládne súpravu s hmotnosťou až do 325 ton.

Pohodlie bez kompromisov

Prečo sa uspokojiť s niečím horším než s najlepším?

Výkon prispôsobený vašej úlohe

Hnacie línie s výkonom až do 750 koní pod vašou kontrolou

Sila evolúcie

Posúvame hranice výkonu a spoľahlivosti

Stručné fakty

Výkon motora: 550 až 750 k
Päť rozmerov kabíny
Nafta a HVO
Ťahač alebo podvozok určený na dostavbu
Podrobné informácie sú uvedené v technických parametroch

Prispôsobený vašej produktivite

Podvozok vyrobený pre vašu prácu

Široká ponuka služieb

Optimalizujte svoju prevádzku ešte viac

Získajte prehľad o modeli Volvo FH16 v interaktívnej produktovej brožúre>

Možnosti kabíny modelu Volvo FH16

Volvo FH16 – hlavné funkcie

Čo hovoria ľudia o modeli Volvo FH16?

Takmer 50 rokov spolupráce so značkou Volvo nám pomohlo dosiahnuť úspechy. Mám takmer dokonalé vozidlo na prepravu dreva. Ak Boh nebodaj vyrobil lepšie, nechal si ho pre seba.

Služby, ktoré podporujú vaše podnikanie

PRÍSLUŠENSTVO PRE VAŠE NÁKLADNÉ VOZIDLO

Môže byť vaše

Časté otázky o modeli Volvo FH16

Vďaka svojmu výkonu a schopnosti ťahať skutočne ťažké náklady sa Volvo FH16 stalo obľúbenou voľbou v oblastiach drevárskeho a celulózového priemyslu, prepravy ťažkých nákladov a baníctva. Možno ho však prispôsobiť ako rýchle a pohodlné nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu, čo je len jeden z príkladov ďalšieho využitia.

V skutočne ťažkých podmienkach, kde potrebujete pohon všetkých kolies, odporúčame Volvo FMX. Volvo FH16 však môžete vybaviť robustným podvozkom s tandemovým pohonom, ktorý ponúka skvelú kombináciu nosnosti, trakcie a úspory paliva.

To závisí od vašej výšky. Kabína Globetrotter ponúka maximálnu vnútornú výšku 205 cm, ak však uprednostňujete viac priestoru, mali by ste sa rozhodnúť pre kabínu Globetrotter XL alebo Globetrotter XXL. Obe ponúkajú vnútornú výšku 220 cm. Druhá spomínaná má širšiu posteľ a je našou najpriestornejšou voľbou.

Patrí medzi najpohodlnejšie nákladné vozidlá na svete. Budete mať dostatok priestoru, pohodlnú posteľ a príjemnú klímu bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Ak používate veľa energeticky náročných zariadení, na druhý deň ráno nemusíte kontrolovať stav nabitia – riešením je Volvo FH16 so systémom duálnych akumulátov, ktorý má samostatné obvody pre nabíjanie palubných zariadení a motora.

Áno, môžete! Všetky naše motory D16 môžu jazdiť na HVO, niektoré aj na bionaftu. V závislosti od výberu môžete výrazne znížiť svoju ekologickú stopu.

SPOZNAJTE VOLVO FH 16 U SVOJHO PREDAJCU

Máte otázky? Chcete sa s niekým porozprávať o svojom novom nákladnom vozidle? Alebo už s istotou viete, že chcete prejsť na nové Volvo FH16?