Trucks

Energia a životné prostredie

Zvýšte produktivitu a energetickú účinnosť svojich elektrických nákladných vozidiel. Energia a životné prostredie je služba na portáli Volvo Connect, ktorá vám poskytuje jasný prehľad o tom, ako sa používajú vaše elektrické vozidlá, vrátane spotreby energie, dojzadovej vzdialenosti a ďalších. Prispôsobené správy vám umožňujú monitorovať výkon vášho vozového parku a efektívnosť vodičov, ako aj rýchlo identifikovať možnosti zlepšenia. Inštrukcie pre vodiča poskytujú vodičom spätnú väzbu v reálnom čase a je to skvelý spôsob, ako pomôcť zlepšiť a udržať ich techniku jazdy. 

Kľúčové výhody

Pozrite si štatistiky, ako je spotreba energie a dojazdová vzdialenosť.

Zistite, kde znížiť náklady a ako ušetriť energiu.

Dostávajte pravidelné e-mailové správy.

Sledujte výkon vodiča a vozového parku z akéhokoľvek inteligentného zariadenia.

Vodiči získajú skóre energetickej účinnosti v reálnom čase.

Zdieľajte správy priamo z portálu Volvo Connect.

Viac o energii a životnom prostredí sa dozviete nižšie. Môžete tiež navštíviť Volvo Connect Marketplace alebo sa obráťte na svojho predajcu, ktorý vám poskytne ďalšie informácie.

Prispôsobené správy zlepšujú výkonnosť vozového parku

Dynafleet Energia a životné prostredie udržiava manažérov vozového parku o krok vpred vďaka prispôsobeným správam pokrývajúcim viac ako 100 parametrov prispôsobených pre elektrické nákladné vozidlá vrátane spotreby energie, používania bŕzd, státia a topografie trasy. Prihláste sa na odber správ e-mailom, aby ste mohli pohodlne sledovať výkonnosť svojho vozového parku, vozidiel a vodičov. Ak chcete zdieľať informácie, exportujte výsledky do súborov PDF a Excel, alebo zdieľajte správu priamo z Volvo Connect.

Funkcia Inštrukcie pre vodiča zlepšuje techniku jazdy.

Funkcia Inštrukcie pre vodiča pomáha vodičom zlepšiť ich techniku jazdy prostredníctvom skóre energetickej efektivity, ktoré sa aktualizuje v reálnom čase počas jazdy s elektrickým nákladným vozidlom. Tipy a návrhy na obrazovke pomáhajú vodičovi identifikovať oblasti, kde bude mať zmena techniky jazdy pozitívny vplyv. Táto funkcia je voliteľne dostupná v rámci služby Dynafleet Energia a životné prostredie a vyžaduje INFODF alebo INFONDF.

Ako funguje skóre energetickej účinnosti?

Skóre energetickej účinnosti je hodnotené od 0 do 100 a zobrazuje nákladné vozidlo a vodiča

výkon z hľadiska energetickej účinnosti v štyroch kľúčových oblastiach:

• Predvídanie a používanie bŕzd

• Využitie hnacej sústavy

• Rýchlosť

• Státie

Skóre energetickej účinnosti tiež umožňuje porovnávať rôzne

využitia vozidiel (napr. stavebníctvo a distribúcia).

Správa o energetickej efektivite a aplikácia Volvo Connect

Správa o energetickej efektivite je interaktívny nástroj na analýzu efektívnosti celého vozového parku, jednotlivých vozidiel alebo jednotlivých vodičov. Prehľad správy poskytuje okamžitú spätnú väzbu o možných oblastiach zlepšenia. Vozidlá a vodiči sú zoradení na základe ich skóre. Správa o trendoch kombinuje skóre energetickej účinnosti so spotrebou energie až 13 mesiacov na sledovanie výsledkov v priebehu času. Na mobilných zariadeniach je zjednodušený pohľad na službu Energia a životné prostredie vždy poruke prostredníctvom aplikácie Volvo Connect.

Elektrické nákladné vozidlá - vybrané služby

Spojme sa

Ste pripravený začať používať portál Volvo Connect? Alebo máte otázku ohľadom služby? Váš miestny predajca vám pomôže.