Trucks

Palivo a životné prostredie

Služba Palivo a životné prostredie vo Volvo Connect vám uľahčí sledovanie výkonu vašich nákladných vozidiel a efektívnosti vašich vodičov. V priebehu sekúnd môžete vytvoriť prehľad na základe širokej škály parametrov a zistiť, prečo jeden vodič spotrebuje viac paliva ako druhý. Táto rýchla a presná služba vám pomôže identifikovať potenciálne úspory, čo môže zlepšiť vaše finančné výsledky a znížiť dopad na životné prostredie. 

Kľúčové výhody

Sledujte ekonomiku prevádzky, prejdenú vzdialenosť a emisie.

Analyzujte spotrebu paliva každého vodiča. 

Naučte sa postupne znížiť spotrebu paliva. 

Dostávajte upozornenia o možnej krádeži paliva.

Monitorujte si ekologickú stopu. 

Zlepšite a udržujte palivovú úspornosť vodiča.

Prečítajte si viac o službách správy vozového parku. Môžete tiež navštíviť portál Volvo Connect alebo kontaktovať nášho experta na Volvo Connect, ktorý vám poskytne ďalšie informácie.

Kto je vaším najlepším vodičom?

Súhrnné vyhodnotenia vám ponúknu prehľad o výkone vašich vodičov a úspore paliva im pridelených vozidiel. Výstupy sa zobrazujú na hodnotiacej škále 0-100 a výkon vodičov je rozdelený do štyroch kľúčových oblastí: rýchlosť, adaptácia, využívanie otáčok motora a prevodových stupňov, predvídanie/brzdenie/voľnobeh.

Trendy a školenie

Vyhodnotenie úspory paliva vám ponúknu podrobné porovnanie výkonu vašich vodičov. Tieto informácie spolu s efektívnym školením vodičov vám pomôžu udržiavať spotrebu paliva pod kontrolou.

 

Získajte viac informácií o programe školenia vodičov Volvo Trucks.

Služba Palivo a životné prostredie umožňuje vodičom kontrolovať a prispôsobovať techniky jazdy. To môže viesť k zníženiu spotreby paliva až o 5 percent.

Rozšírte vaše podnikanie

Vyššia úsporu paliva znižuje váš vplyv na životné prostredie. Presná dokumentácia v oblasti emisií vám môže pomôcť pri získaní a udržaní zákazníkov, ktorí sú šetrní k životnému prostrediu. Tvorba správ o emisiách je jednoduchá a v prípade potreby môžu byť automaticky odosielané vašim zákazníkom. Súhrnné správy o palive a ekologickom dopade sú dostupné pre nákladné vozidlá s dieselovými motormi aj s pohonom na zemný plyn.

Inštrukcie pre vodiča

Poskytnite vašim vodičom potrebné rady na optimalizáciu ich techniky jazdy. Dokonca aj počas samotnej jazdy. Inštrukcie pre vodiča je funkcia v kabíne, ktorá poskytuje nepretržitú analýzu počas jazdy. Je to neoceniteľný a pohotový nástroj – navrhnutý tak, aby vám pomohol.

Spojme sa.

Ste pripravení začať používať portál Volvo Connect? Alebo máte otázký ohľadom ponúkaných služieb? Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne pomôže.