Trucks

Palivo a životné prostredie

Služba Palivo a životné prostredie vo Volvo Connect vám uľahčí sledovanie výkonnosti vašich vozidiel a efektívnosti vašich vodičov. V priebehu pár sekúnd si môžete vytvoriť prehľad na základe širokej škály parametrov a zistiť, prečo jeden vodič spotrebuje viac paliva ako druhý. Táto rýchla a presná služba vám pomôže identifikovať potenciálne úspory, vďaka čomu môže zlepšiť ziskovosť a znížiť ekologickú stopu.

Kľúčové výhody

Sledovanie spotreby paliva, prejdenej vzdialenosti a emisií

Analýzy spotreby paliva každého vodiča 

Tipy k postupnému znižovaniu spotreby paliva

Upozornenia na potenciálnu krádež paliva

Sledovanie ekologickej stopy

Zlepšovanie a udržiavanie spotreby paliva jednotlivých vodičov

Prečítajte si viac o službách správy vozového parku. Môžete tiež navštíviť portál Volvo Connect alebo kontaktovať nášho špecialistu na Volvo Connect, ktorý vám poskytne ďalšie informácie.

Ktorý z vašich vodičov je najlepší?

Na základe hodnotenia hospodárneho štýlu jazdy získate prehľad o tom, ako si vaši vodiči a vozidlá vedú v oblasti spotreby paliva. Skóre od 0 do 100 vyjadruje výsledky vodiča v štyroch kľúčových oblastiach: 1. prispôsobenie rýchlosti, 2. využívanie motora a prevodovky, 3. predvídavosť a brzdenie, 4. voľnobeh.

Trendy a školenie

V zmysle vyhodnotenia hospodárnosti jazdného štýlu môžete podrobne porovnávať výkonnosť jednotlivých vodičov. Získané údaje vám v kombinácii s efektívnymi školeniami pre vodičov pomôžu trvalo znížiť spotrebu paliva.

Získajte viac informácií o školeniach vodičov Volvo Trucks.

Služba Palivo a životné prostredie umožňuje vodičom zdokonaľovať svoj štýl jazdy. Jeho zlepšením je možné docieliť až 5% zníženie spotreby paliva.

Rozšírte vaše podnikanie

Znížením spotreby paliva zároveň prispievate k ochrane životného prostredia. Presne zdokumentované emisné údaje vám môžu pomôcť prilákať a udržať si zákazníkov, ktorým nie je otázka životného prostredia ľahostajná. Výkazy o emisiách sa vytvárajú veľmi jednoducho a naviac ich môžete automaticky zdieľať s príslušnými osobami. Výkazy o spotrebe paliva a dopade na životné prostredie sú dostupné pre nákladné vozidlá s pohonom na naftu a zemný plyn. 

Koučovanie vodičov

Vodiči dostanú potrebné rady, ako optimalizovať ich techniku jazdy. A to dokonca aj počas samotnej jazdy. Koučovanie vodiča je funkcia, ktorá priamo v kabíne poskytuje nepretržitú analýzu dát. Je to neoceniteľný a interaktívny nástroj navrhnutý tak, aby vodičov usmernil k efektívnejšiemu výkonu. 

Prepojme sa

Ste pripravení začať využívať služby Volvo Connect? Alebo by ste sa radi na niečo spýtali? Kontaktujte nášho špecialistu na Volvo Connect.