Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Odolnejšie nákladné vozidlá pre väčšiu kapacitu a vyššie užitočné zaťaženie

| 2 minúty čítania | 2 minúty čítania
Vďaka množstvu vylepšení, ktoré umožňujú celkovú kombinovanú hmotnosť až 150 ton, ponúkajú nové Volvo FMX, Volvo FH a Volvo FH16 vyššiu produktivitu ako kedykoľvek predtým.
3D grafické zobrazenie nového Volvo FMX na prepravu sutiny
Kľúčovým doplnkom nových ťažkých nákladných vozidiel Volvo je nová hnacia náprava, ktorá bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Volvo Construction Equipment.

Nové ťažké nákladné vozidlá Volvo sa vyznačujú odolným exteriérom a robustným dizajnom. Boli vyrobené špeciálne na zvládnutie náročných podmienok v ťažobnom a stavebnom priemysle. Ich najnovšia konštrukcia je ešte odolnejšia, s väčšou kapacitou a vyšším užitočným zaťažením.

Kľúčovým doplnkom nových ťažkých nákladných vozidiel Volvo je nová hnacia náprava, ktorá bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Volvo Construction Equipment. Vďaka svojim skúsenostiam a odborným znalostiam pri navrhovaní náprav pre kolesové nakladače a sklápače dokázala spoločnosť Volvo Trucks zvýšiť kapacitu zadnej nápravy na 38 ton (z 32 ton v predchádzajúcom modeli).

Zadné odpruženie bolo vylepšené a spevnené a predné odpruženie bolo zosilnené s cieľom dosiahnuť zvýšenú kapacitu. V prípade nákladných vozidiel 8x4 je teraz celková hmotnosť vozidla (GVW) 58 ton. To predstavuje zvýšenie užitočného zaťaženia približne o 15 – 17 percent.

Kombináciou týchto vylepšení sa celková hmotnosť vozidla môže zvýšiť zo 120 ton na neuveriteľných 150 ton.

Zosilnené predné odpruženie

3D grafika zosilneného predného odpruženia Umožňuje zaťaženie až do 10 ton. S dvojitými prednými nápravami sa môže zvýšiť na 20 ton.

Nové zadné odpruženie

3D grafické zobrazenie nového zadného odpruženia Bolo spevnené ďalším materiálom vrátane nového silnejšieho priečneho nosníka, nových pružín, väčších gumových ložísk a silnejšieho ukotvenia podvozku.

Nová hnacia náprava

3D grafické zobrazenie novej hnacej nápravy Za posledných 20 rokov prvá vyvinutá výhradne spoločnosťou Volvo Trucks.

Súvisiace články