Trucks

Bezpečnosť

Prudké brzdenie a zásahy systémov aktívnej bezpečnosti môžu byť dôsledkom vypätej dopravnej situácie. Služba Bezpečnosť vo Volvo Connect pomáha správcom vozového parku a vodičom identifikovať akékoľvek problémy, aby ich bolo možné riešiť. Táto služba ponúka mnoho výhod, pretože bezpečnejšia jazda je väčšinou úspornejšia s nižším opotrebením vozidla - a to môže viesť k zvýšeniu ziskovosti. 

Kľúčové výhody 

Analyzujte a zvýšte bezpečnosť vodiča.

Dostávajte upozornenia ohľadom bezpečnosti.

Znížte riziko nehodovosti. 

Viac informácií o službe Bezpečnosť nájdete nižšie. Môžete tiež navštíviť portál Volvo Connect alebo kontaktovať nášho experta na Volvo Connect, ktorý vám poskytne ďalšie informácie.

Správanie vodiča a zásah systému aktívnej bezpečnosti

Služba Bezpečnosť poskytuje podklady založené na faktoch na zlepšenie vášho podnikania v oblasti dopravy. Okrem zaznamenávania správania vodiča, ako je prudké brzdenie či zrýchľovanie, tiež zaznamenáva udalosti, pri ktorých zasahujú systémy aktívnej bezpečnosti, ako je Varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením a Elektronická regulácia stability, aby pomáhali predchádzať úrazom a nehodám. To vám pomôže pochopiť, kam zamerať úsilie na školenie vodičov. Služba Bezpečnosť vás tiež informuje, ak boli systémy aktívnej bezpečnosti nákladného vozidla vypnuté.

Okamžité upozornenia a správy

Služba Bezpečnosť upozorňuje správcov vozového parku v reálnom čase, keď na palube vozidla vo vozovom parku dôjde k bezpečnostnej udalosti. Okrem toho sú bezpečnostné udalosti k dispozícii v prispôsobiteľnej správe na účely podrobnej analýzy vodičov a vozidiel. Služba Bezpečnosť zaznamenáva tieto udalosti: 

  •  Prudké brzdenie
  •  Prudké zrýchlenie
  • Včasné varovanie pred nárazom a núdzové brzdenie
  •  Výstraha pre vodiča
  •  Elektronické riadenie stability
  •  Podpora jazdy v jazdnom pruhu

Volvo Connect - odporúčané služby

Spojme sa.

Ste pripravení začať používať portál Volvo Connect? Alebo máte otázky ohľadom ponúkaných služieb? Obráťte sa na obchodného zástupcu Volvo Trucks.