Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Volvo FM

Pohodlné mobilné pracovisko 

Volvo FMX

Nikdy nesklame. Na ceste ani mimo nej 

Úplne NOVÁ GENERÁCIA nákladných vozidiel

Volvo FH16

Dokonalá kombinácia výkonu, pohodlia a spoľahlivosti 

Volvo FH

Najmodernejšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu 

Široká ponuka služieb

Vyťažte zo svojej prevádzky ešte viac 

Prepravné riešenia pre vaše operácie

Dodávame nákladné vozidlá a služby na podporu vášho úspechu pri prepravných operáciách. Máme pre vás vhodné riešenie pre súčasnosť aj budúcnosť, bez ohľadu na odvetvie, v ktorom pôsobíte, alebo vaše prepravné potreby. Ako vám môžeme pomôcť?

Naše nákladné vozidlá

Naše služby

Najnovšie tlačové správy

R2A8182 Nový rad ťažkých nákladných vozidiel Volvo Trucks

Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu vysokovýkonných nákladných vozidiel zameraných na vodiča

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje štyri nové nákladné vozidlá výrazne zamerané na prostredie vodiča, bezpečnosť a produktivitu. „Na túto veľkú investíciu orientovanú na budúcnosť sme skutočne hrdí. Chceme byť najlepším obchodným partnerom našich zákazníkov, aby ich konkurencieschopnosť vzrástla ešte viac a aby sme im mohli pomôcť prilákať najlepších vodičov na stále náročnejšom trhu,“ hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks. Štyri ťažké nákladné vozidlá. Volvo FH, FH16, FM a FMX predstavujú asi dve tretiny dodávok spoločnosti Volvo Trucks.
Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje nové Volvo FH16

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje nový model Volvo FH16 – kombinujúci pohodlie s výkonom pre dokonalú produktivitu

Spoločnosť Volvo Trucks uviedla na trh novú generáciu modelu Volvo FH16, ktorý úspešne kombinuje nové bezpečnostné prvky, pracovné prostredie zamerané na vodiča a najnovšie technológie prinášajúce zákazníkom zvýšenú produktivitu. Nový vlajkový model patrí medzi vozidlá novej generácie spoločnosti Volvo Trucks navrhnuté s ohľadom na vodiča.
08A3977 FH 4x2, ťahač, pre diaľkovú prepravu na ceste

Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu nákladných vozidiel Volvo FH – navrhnuté s ohľadom na potreby vodiča

Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu nákladných vozidiel Volvo FH, ktorá sa môže pochváliť prepracovanou kabínou, inovatívnymi bezpečnostnými prvkami a pracovným prostredím zameraným na vodiča. Hlavným cieľom dizajnu Volvo FH je priniesť vodičovi produktívnejší, bezpečnejší a pohodlnejší život na cestách.
Nové Volvo FMX

Volvo Trucks s novým Volvo FMX predstavuje budúcnosť svojho vozidla pre stavebníctvo.

Spoločnosť Volvo Trucks uviedla na trh nové Volvo FMX s úplne novou kabínou, vyšším užitočným zaťažením a inovatívnymi bezpečnostnými prvkami. Vďaka zvýšenému zaťaženiu predných náprav až do 20 ton a 38-tonovému podvozku je nové Volvo FMX skonštruované pre tie najťažšie podmienky a najnáročnejšie úlohy.
08A3740 Traktor FM 4x2 s prívesom

Volvo Trucks uvádza na trh nový model vozidla Volvo FM

Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu Volvo FM, ktorá sa pýši výrazne zdokonaleným prostredím vodiča a inováciami pre vyššiu úroveň pohodlia, bezpečnosti a produktivity. „Nové nákladné vozidlo Volvo FM je priestranné a ponúka mimoriadny výhľad. Je navrhnuté tak, aby bolo dokonalým pracoviskom na kolesách vo všetkých segmentoch,“ uvádza Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Najnovšie články

Prvé autonómne riešenie spoločnosti Volvo Trucks v skutočnej prevádzke.

Prelomové riešenie

V lome Brønnøy Kalk v Nórsku sa testujú autonómne nákladné vozidlá Volvo FH, ktoré na trase dlhej päť kilometrov dopravujú vápenec. Jedná sa o prvé autonómne riešenie spoločnosti Volvo Trucks v skutočnej prevádzke. Jeho cieľom je výrazne zlepšiť produktivitu a bezpečnosť lomu.
Nákladné vozidlo Volvo na cestách cez český vidiek
| 7 minút čítania | 7 minút čítania

Zníženie spotreby paliva, ktoré predstihli všetky očakávania

Iba za štyri roky znížil český prepravca Vapas spotrebu paliva o 10 %. Kľúčom k jeho úspechu boli pravidelné školenia a vzdelávanie vodičov, ako čo najviac využiť najnovšie technológie spoločnosti Volvo.
Vrcholový diagram v systéme I-See s využitím máp
| 2 minúty čítania | 2 minúty čítania

Znížte náklady na palivo vďaka zdokonalenej funkcii I-See

Samoučiaci sa systém I-See je teraz vylepšený o mapové dáta na báze cloudu, ktoré je možné využívať vo viacerých situáciách, vďaka čomu sa zvyšuje funkčnosť, jazdné vlastnosti a najmä sa znižuje spotreba paliva.
Volvo Concept Truck
| 4 minúty čítania | 4 minúty čítania

Nové normy Európskej únie týkajúce sa spotreby paliva a emisií CO2 a cesta, ktorú máme pred sebou

Všetky nové európske nákladné vozidlá musia odteraz spĺňať náročné normy Európskej únie týkajúce sa spotreby paliva a emisií CO2. Spoločnosť Volvo Trucks intenzívne investuje do nových udržateľných prepravných riešení a neustále tvrdo pracuje, aby poukázala na to, aký to bude mať obrovský dopad na odvetvie nákladných vozidiel.
Interiér novej XXL kabíny
| 3 minúty čítania | 3 minúty čítania

Nová XXL kabína FH poskytuje vodičom druhý domov

Väčšia kabína, viac úložného priestoru a jedno z najväčších lôžok v tomto odvetví. Spoločnosť Volvo Trucks zväčšila veľkosť už aj tak priestrannej kabíny FH za účelom pohodlia v obývacom priestore pri diaľkovej preprave.
Nákladné vozidlo na ceste, ktorá prechádza cez vysoké pohoria
| 6 minút čítania | 6 minút čítania

Preprava nebezpečného nákladu v kopcovitom juhu Brazílie

Horské cesty južnej Brazílie môžu byť nádherné, sú však aj nebezpečné. Vodič nákladného vozidla Aldinan Cézar Rodrigues dôveruje pri preprave vysoko agresívnych chemikálií v tomto regióne vozidlu Volvo VM a školeniu zameranému na bezpečnosť.
Volvo FH s technológiou I-Save pri jazde na diaľnici
| 6 minút čítania | 6 minút čítania

Nové Volvo FH s technológiou I-Save: najlepšia úspora paliva pri diaľkovej preprave

Nové Volvo FH s technológiou I-Save dokáže znížiť náklady na pohonné hmoty až o 7 %. Aké je jeho tajomstvo? Vďaka kombinácii prísnych testov, jedinečného motora D13TC a rady zdokonalených funkcií na úsporu paliva je doposiaľ najúspornejším nákladným vozidlom spoločnosti Volvo Trucks.
Upozornenie na vzdialenosť od spoločnosti Volvo Trucks
| 1 minúta čítania | 1 minúta čítania

Funkcia Upozornenie na vzdialenosť pozdvihuje aktívnu bezpečnosť na úplne novú úroveň

Funkcia Upozornenie na vzdialenosť bola pridaná do poslednej generácie systému podpory vodiča od spoločnosti Volvo Trucks Varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením, vďaka čomu je funkcia aktívnej bezpečnosti ešte lepšia, než kedykoľvek predtým.
Zasnežená cesta prechádzajúca lesom vo východnom Fínsku
| 4,5 minúty čítania | 4,5 minúty čítania

„Je to obrovský rozdiel“: Mimoriadne úspory paliva a AdBlue na náročných fínskych cestách

Fínska spoločnosť Kuljetusliike Antti Airaksinen nedávno začala vo svojich činnostiach distribúcie potravín využívať Volvo FH s technológiou I-Save. Spotreba paliva sa odvtedy znížila o 4,5 litra na 100 kilometrov, čo má obrovský vplyv na ziskovosť spoločnosti.
Volvo FH s technológiou I-Save na ceste vo Francúzsku
| 4 minúty čítania | 4 minúty čítania

Zníženie spotreby paliva až o 10 %: Prečo je Volvo FH s technológiou I-Save pre francúzskeho dopravcu „výhrou“

Popredný francúzsky dopravca Gautier Fret Solutions (GFS) bol medzi prvými, ktorí testovali nové Volvo FH s technológiou I-Save. Prešiel rok a výsledky sú pôsobivé – spotreba paliva sa znížila o tri litre na každých 100 spotrebovaných litrov.
Volvo FH s technológiou I-Save prechádza cez priehradu
| 4 minúty čítania | 4 minúty čítania

„Ťažko sa to dá prekonať“: Zníženie spotreby paliva len na 24 l/100 km s vozidlom Volvo FH I-Save

V spoločnosti Manuel Gonzalez Transportes si po rokoch neustáleho zlepšovania spotreby paliva mysleli, že ich flotila dosiahla úroveň, ktorá už nemôže byť nižšia. Všetko sa zmenilo, keď vyskúšali nové Volvo FH s technológiou I-Save.
Nákladné vozidlo Volvo jazdí popri rieke pri západe slnka
| 2 minúty čítania | 2 minúty čítania

Predstavujeme Volvo Flexi-Gold – zmluvu na základe využitia pre dopravcov, ktorí potrebujú väčšiu flexibilitu

Nová zmluva Flexi-Gold spoločnosti Volvo Trucks ponúka istotu dlhodobej zmluvy, zároveň však prichádza s flexibilným prispôsobením údržby a nákladov na používanie vozidla.
Volvo FH naložené kukuricou rozvíri počas jazdy pri východe slnka prach nad cestou
| 5 minút čítania | 5 minút čítania

Vďaka zmluve Volvo Flexi-Gold idú nákladné vozidlá Michaela Vermaaka ako hodinky

Pre juhoafrického poľnohospodára Michaela Vermaaka je základom úspechu prevádzkyschopnosť. Vlastný vozový park nákladných vozidiel Volvo FH so zmluvou Flexi-Gold mu pomáha dosiahnuť ziskovosť – a udržať si náskok pred konkurenciou.
Detský bicykel a prilba ležiace na ceste
| 0,5 minúty čítania | 0,5 minúty čítania

Najčastejšou príčinou úmrtí detí a mladých ľudí sú zranenia v cestnej premávke.

Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2018 o bezpečnosti cestnej premávky zomiera viac ľudí vo veku od 5 do 29 rokov na následky zranení v cestnej premávke ako na choroby, ako sú AIDS a TBC. Spoločnosť Volvo Trucks berie svoju zodpovednosť za pomoc v boji proti tomuto negatívnemu trendu veľmi vážne.
Anna Wrige Berlingová, riaditeľka pre bezpečnosť dopravy a výrobkov, Volvo Trucks
| 4 minúty čítania | 4 minúty čítania

Revidované nariadenie EÚ o všeobecnej bezpečnosti (GSR) a jeho vplyv na dopravcov

Od roku 2022 sa vybrané systémy aktívnej bezpečnosti stanú v Európe povinnými. Nová riaditeľka spoločnosti Volvo Trucks pre dopravu a bezpečnosť výrobkov, Anna Wrige Berlingová, hodnotí dôsledky pre dopravný priemysel.
Krivka grafu ukazuje očakávané zvýšenie spotreby
| 2 minúty čítania | 2 minúty čítania

Napĺňanie rastúceho dopytu po efektívnejších dopravných riešeniach

Nároky na dopravu sa v roku 2030 budú v porovnaní s rokom 2005 zdvojnásobia. Predovšetkým nákladná doprava zaznamenala bezprecedentný nárast. Výzvou je efektívnym, udržateľným a bezpečným spôsobom uspokojiť nároky v budúcnosti.
Grafické znázornenie nákladného vozidla Volvo FL Electric a hnacej sústavy
| 3 minúty čítania | 3 minúty čítania

Volvo FL Electric: Ako to funguje?

Dvojnápravové nákladné vozidlo Volvo FL Electric bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo lepší výkon, zníženú hlučnosť a dlhšiu životnosť. Takto funguje jeho inovatívne elektrické hnacie ústrojenstvo.
Nákladné vozidlo Volvo FH prepravuje budovu v severnom Švédsku v meste Kiruna a je obklopené hmlou
| 4,5 minúty | 4,5 minúty

Nadrozmerný náklad ako žiadny iný: preprava mesta nákladným vozidlom v severnom Švédsku

Keď ťažobné práce ohrozovali samotné základy Kiruny v severnom Švédsku, bolo prijaté drastické rozhodnutie: presťahovať celé mesto. Špeciálny prepravca Mikael Wallner za tie roky prepravil so svojím Volvo FH veľa nadrozmerných nákladov, ale nie celé budovy.

Máte otázky?

Váš lokálny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám ich zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišli k vám.