Trucks

Volvo FE CNG. 

Výkonné a efektívne vozidlo so zníženými emisiami. Volvo FE CNG s plynovým pohonom je ideálne pre odvoz odpadu, distribúciu a ďalšie úlohy, pri ktorých sa kladie dôraz na nízku hlučnosť a zníženú ekologickú stopu.

Jednoduchá prevádzka

Vyzerá ako bežné Volvo FE, ale má motor poháňaný výlučne stlačeným zemným plynom alebo stlačeným bioplynom. Využíva technológiu zapaľovacej sviečky a poskytuje výkon 320 koní a krútiaci moment 1356 Nm. Nákladné vozidlo je navyše vybavené automatickou prevodovkou. Môžete preto očakávať rovnakú úroveň produktivity a príjemné jazdné vlastnosti, aké by ste získali pri vozidle Volvo FE s naftovým pohonom.

Nižšie emisie

Spaľovanie zemného plynu alebo bioplynu je úplne bez zápachu. Okrem toho vylučuje veľmi nízku úroveň škodlivých častíc. Pri prevádzke na bioplyn znamená 100 % zníženie emisií CO₂ od nádrže po kolesá. Výfukové plyny majú taký nízky obsah častíc, že nie je potrebná žiadna iná dodatočná úprava výfukových plynov než trojcestný katalyzátor.

Spoľahlivé riešenie

Motor využíva technológiu iskrového zapaľovania a na reguláciu emisií potrebuje iba trojcestný katalyzátor. Žiadne SCR, EGR ani AdBlue. Môžete si vybrať spomedzi plynových nádrží 2×4 alebo 2×3 namontovaných na oboch stranách podvozka. Prevádzkový dosah je až 400 km pri ľahkých dodávkach a až 250 km pri vozidlách na zber odpadu.

Z mnohých miest po celom svete sa ozývajú hlasy volajúce po alternatíve k nákladným vozidlám so vznetovými motormi. Obnoviteľné palivo býva často požiadavkou pre získanie zákaziek, predovšetkým pokiaľ ide o odpadové hospodárstvo. Vďaka modelu Volvo FE CNG môžeme spoločnostiam pôsobiacim v komunálnych službách ponúknuť oveľa ekologickejšie vozidlo.

V ponuke s kabínou s nízkym vstupom

Spája hnaciu líniu s nízkou úrovňou emisií a kabínu pre pohodlné nastupovanie, ktorá zvyšuje bezpečnosť v meste a uľahčuje vodičom prácu.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne zodpovie všetky vaše dotazy. Navštívte naše Truck Center, zavolajte mu alebo ho požiadajte o návštevu.