Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Naša cesta za nulovými emisiami

Volvo FE CNG

Výkonné. Produktívne Čisté. Volvo FE s pohonom na plyn – ideálne pre zvoz odpadu a mestskú distribúciu. 

S pohonom na zemný plyn

Zvonka vyzerá ako bežné Volvo FE. Pod kapotou Volvo FE CNG sa však skrýva motor Euro 6 – poháňaný výlučne stlačeným zemným plynom alebo stlačeným bioplynom. Využíva technológiu zapaľovacích sviečok a poskytuje výkon 320 koní a krútiaci moment 1356 Nm.

Nákladné vozidlo je navyše vybavené automatickou prevodovkou. Môžete preto očakávať rovnakú úroveň produktivity a jazdných vlastností, akú by ste získali pri bežnom vozidle Volvo FE. Bolo vyvinuté s cieľom, aby bez problémov zvládalo opakované zastavenia a rozjazdy – ako pri odvoze odpadu a mestskej distribúcii.

Mnoho miest na celom svete hľadalo alternatívne riešenie k nákladným vozidlám so vznetovými motormi. Obnoviteľné palivo býva často požiadavkou pre získanie zmluvy – najmä vtedy, keď ide o odpadové hospodárstvo. Prostredníctvom modelu Volvo FE CNG teraz môžeme spoločnostiam pôsobiacim v mestskom prostredí ponúknuť nákladné vozidlo s výrazne nižším dopadom na životné prostredie.

Kabína s nízkym vstupom

Skombinujte motor s nízkou úrovňou emisií a ľahko prístupnú kabínu s nízkym vstupom, ktorá zvyšuje bezpečnosť v meste a uľahčuje vodičom každodennú prácu.

Menej emisií

Spaľovanie metánového plynu prebieha úplne bez zápachu. Navyše produkuje veľmi nízke množstvo škodlivých častíc. Počas získavania metánu z bioplynu, t. j. z organického materiálu, znížia sa emisie oxidu uhličitého až o 100 %*  v porovnaní s nákladným vozidlom so vznetovým motorom.

V praxi je obsah častíc taký malý, že postačí trojcestný katalyzátor. Nie je nutné inštalovať filter pevných častíc. A rovnako netreba ani kvapalinu AdBlue.

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”.

Spoľahlivé a produktívne riešenie

Motor využíva technológiu zapaľovacích sviečok a k regulácii emisií potrebuje iba vertikálny alebo horizontálny trojcestný katalyzátor. Efektívne a spoľahlivé riešenie.

Volvo FE CNG je dostupné s palivovými nádržami 2×4 alebo 2×3. Nádrže pre stlačený zemný plyn sú namontované na oboch stranách podvozku. Prevádzkový rozsah môže za optimálnych prepravných podmienok dosiahnuť až 400 kilometrov pri ľahkej distribúcii a až do 250 kilometrov pri náročnom zvoze komunálneho odpadu.

Volvo FE CNG je okrem nového motora s plynovým pohonom vybavené automatickou prevodovkou. Výsledkom je rovnaká produktivita a výkon ako má bežné Volvo FE.

Metánový plyn je palivo, ktoré bude v budúcnosti predstavovať vhodnú alternatívu k nafte. Teraz je úlohou rôznych činiteľov v spoločnosti, aby vytvorili pravidlá a vhodné podmienky pre pozitívny vývoj.

Vyskúšajte si ho sami

Obchodný zástupca Volvo Trucks sa s vami rád porozpráva o všetkých funkciách a prínosoch vozidla Volvo FE CNG.