Trucks

Volvo FE CNG. Plynový pohon smerom k nulovým emisiám

Výkonné. Produktívne. Čisté. Volvo FE CNG s plynovým pohonom je ideálne na zber odpadu, distribúciu a iné úlohy, kde sú nízka hlučnosť a znížená ekologická stopa konkurenčnými výhodami.

Jednoduchá prevádzka

Vyzerá ako bežné Volvo FE. Pod kapotou Volvo FE CNG sa však skrýva motor poháňaný výlučne stlačeným zemným plynom alebo stlačeným bioplynom. Využíva technológiu zapaľovacích sviečok a poskytuje výkon 320 koní a krútiaci moment 1356 Nm. Nákladné vozidlo je navyše vybavené automatickou prevodovkou. Môžete preto očakávať rovnakú úroveň produktivity a príjemné jazdné vlastnosti, aké by ste získali pri vozidle Volvo FE s naftovým pohonom.

Menej emisií

Spaľovanie zemného plynu alebo bioplynu je úplne bez zápachu. Navyše produkuje veľmi nízku úroveň škodlivých častíc. Pri prevádzke na bioplyn sú emisie CO₂ od nádrže po kolesa nižšie až o 100 % v porovnaní s naftovým nákladným vozidlom. Výfukové plyny obsahujú tak málo častíc, že nie je potrebná žiadna ďalšia úprava výfukových plynov, postačí len trojcestný katalyzátor.

Spoľahlivé riešenie

Motor využíva technológiu zapaľovacích sviečok a na reguláciu emisií potrebuje iba trojcestný katalyzátor. Žiadne SCR, EGR ani AdBlue. Môžete si vybrať spomedzi plynových nádrží 2×4 alebo 2×3 namontovaných na oboch stranách podvozka. Prevádzkový dosah je až 400 km pri ľahkej distibúcii a až 250 km pri náročnom zbere komunálneho odpadu. 

Mnoho miest na celom svete hľadalo alternatívne riešenie k nákladným vozidlám s naftovými motormi. Obnoviteľné palivo býva často požiadavkou pre získanie zmluvy – najmä vtedy, keď ide o odpadové hospodárstvo. Prostredníctvom modelu Volvo FE CNG teraz môžeme spoločnostiam pôsobiacim v mestskom prostredí ponúknuť nákladné vozidlo s výrazne nižším dopadom na životné prostredie.

Kombinácia s kabínou s nízkym vstupom

Skombinujte hnaciu líniu s nízkou úrovňou emisií s ľahko prístupnou kabínou s nízkym vstupom, ktorá zvyšuje bezpečnosť v meste a uľahčuje vodičom prácu.

Pozrite si kabínu s nízkym vstupom

Aká je vaša ekologická stopa?

Získajte kompletný obraz o ekologickej stope svojho nákladného vozidla pomocou našej kalkulačky.

Odhaľte silu plynu

Obráťte sa na nás a spolu nájdeme riešenie na plynový pohon, ktoré vám vyhovuje.