Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Volvo Trucks postrehy

Fórum pre postrehy a zaujímavosti o nákladných vozidlách, doprave a technológiách.
Naši odborníci vám poskytnú informácie a odpovede na témy, ktoré môžu byť pre vás a vašu firmu užitočné.

22 matches

1 of 2

 • Výber najudržateľnejšieho vozidla pre vaše účely nie je vždy ľahký, ale s vyhodnotením životného cyklu to môže byť oveľa jednoduchšie. Je to preto, že vytvára celkový obraz, ktorý zohľadňuje dopad na životné prostredie po celú dobu životnosti vozidla.

 • Ste spokojným vodičom plne elektrického nákladného vozidla? Tak ste si pravdepodobne všimli, aký veľký vplyv má váš štýl jazdy na váš dojazd. Jared Ruiz a Ebba Wallin Bergbom, obaja sú odborníkmi na elektromobilitu v spoločnosti Volvo Trucks, zdieľajú svoje najlepšie tipy, ako maximalizovať dojazd – a vyhnúť sa zbytočným obavám z (ne)dojazdu.

 • Inteligentné tachografy prvej generácie sú povinné vo všetkých nových ťažkých nákladných vozidlách od júna 2019. Teraz Európska únia (EÚ) zavádza ďalšie nariadenia, ktoré budú vyžadovať inštaláciu tachografov druhej generácie od augusta 2023.

 • 03/30/2022 3 minúty 3 minúty

  Koľko stojí nákladné vozidlo? 

  Obstarávacia cena nákladného vozidla je len vstupnou investíciou pre hodnotenie celkových nákladov na vlastníctvo. Vďaka výpočtu tejto hotnoty však pochopíte, koľko skutočne platíte.

 • Každá minúta odstávky znamená stratu príjmov. Tu je šesť spôsobov, ako môžete pomôcť udržať vaše vozidlo na ceste čo najdlhšie, od jednoduchých a priamočiarych až po využitie všetkých výhod konektivity.

 • Dobre udržiavané nákladné vozidlo je úsporné vozidlo. Tu je niekoľko príkladov, kde pravidelná údržba udrží vaše vozidlo v dobrom stave a zabráni zbytočnému zvýšeniu spotreby paliva.

 • Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Mathiasom Krummelom, generálnym riaditeľom spoločnosti PostNord Švédsko.

 • Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Mitchelom Bergsonom, ktorý je riaditeľom pre transformáciu distribučných kanálov v spoločnosti Manhattan Beer.

 • Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Niklasom Anderssonom, ktorý je viceprezidentom logistickej divízie v spoločnosti DFDS.

 • 03/02/2022 2 minúty 2 minúty

  Ako pokračuje elektrifikácia spoločnosti AMAZON 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Helderom Velho, ktorý je v spoločnosti AMAZON riaditeľom linkovej prepravy tovarov pre európsky trh.

 • 03/01/2022 2 minúty 2 minúty

  Ako prebieha elektrifikácia v spoločnosti IKEA 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Angelou Hultberg, ktorá je v spoločnosti IKEA riaditeľkou pre udržateľnú mobilitu.

 • Elektrické nákladné vozidlá sa stali realitou a nevyhnutnosťou pre mnohé prepravné úlohy. Pôsobíte v mestských oblastiach a potrebujete usmerniť váš ďalší krok k riešeniam elektrifikovanej dopravy? Tu je niekoľko otázok, ktoré treba zvážiť.

 • Celý dopravný priemysel čelí náročným požiadavkám na zlepšenie svojho vplyvu na klímu. Aby sa urýchlil prechod na udržateľnejšiu dopravu, cieľom spoločnosti Volvo Trucks je, aby do roku 2040 bol celý rad produktov bez fosílnych palív. Kľúčovú úlohu pri dosiahnutí tohto cieľa zohrajú elektrické nákladné vozidlá. Môže to znieť ako nereálny cieľ, no v skutočnosti prebieha prechod na elektrické vozidlá oveľa rýchlejšie, ako väčšina očakávala. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je to tak.

 • Myšlienka, že vyrazíte na cestu a už nikdy nebudete musieť tankovať palivo, je určite super. A to je presne to, čo by mali elektrické cesty priniesť. Zástancovia elektrických diaľnic tvrdia, že nabíjaním vozidiel počas jazdy po diaľnici môže táto technológia urýchliť nabíjanie a predĺžiť dojazd. Sú však elektrické cesty skutočne schopné toho, čo ich zástancovia opisujú? Alebo ide iba o okrajové riešenie pre stiesnené priestory?

 • Okolo vodíka a toho, či by mohol v budúcnosti nahradiť naftu, je veľa medializácie. Ako však táto technológia funguje? Aké sú výhody a nevýhody vodíka? Ako obstojí v porovnaní s elektrickými nákladnými vozidlami? Tu sú odpovede na niektoré z najčastejších otázok o vodíkových palivových článkoch.

 • 01/24/2020 10 minút 10 minút

  Bude váš ďalší kamión poháňať bio-LNG? 

  Prepravný priemysel sa pomaly obracia k potenciálu bio-LNG ako sľubnej alternatívy k nafte. A robí to právom. Tu sú niektoré z dôvodov, prečo by bio-LNG (skvapalnený zemný plyn) mohol byť palivom budúcnosti pre diaľkovú dopravu.

 • Ak sa vám zdá, že o bionafte hovorí čoraz menej ľudí, nemýlite sa. Existujú jasné politické a technologické trendy, ktoré naznačujú, že potenciál bionafty, ako hlavnej alternatívy k nafte, môže byť obmedzený. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je osud bionafty neistý, a čo by mohlo nahradiť jej miesto.

 • Pri toľkých diskusiách o vzostupe elektrických vozidiel sa chvíľu zdalo, že vodík a jeho potenciál v dopravnom priemysle strácajú pri diskusii o čistejšej doprave pôdu pod nohami. Je to však naozaj tak? Poďme sa pozrieť na technológiu vodíkových palivových článkov a jej potenciál ako alternatívneho paliva.

 • V diskusii o elektrických nákladných vozidlách sa zvyčajne najviac venujeme akumulátorom, ktoré sú stredobodom pozornosti, pokiaľ ide o udržateľnosť. Aké ekologické sú teda akumulátory elektrických nákladných vozidiel?

 • Kým nabíjacie stanice pre osobné vozidlá sú čoraz bežnejším javom, rovnaká verejná infraštruktúra pre tie nákladné prakticky neexistuje. Najnovší vývoj však naznačuje, že sa to čoskoro zmení.

22 matches

1 of 2