×

Volvo Trucks postrehy

Fórum pre postrehy a zaujímavosti o nákladných vozidlách, doprave a technológiách.
Naši odborníci vám poskytnú informácie a odpovede na témy, ktoré môžu byť pre vás a vašu firmu užitočné.

32 matches

1 of 2

 • Aj v najpriaznivejších časoch je minimalizácia spotreby paliva nákladných vozidiel nevyhnutná pre ziskové podnikanie. Keď musíte čeliť aj inflácii, vysokým cenám energií a kríze životných nákladov, záleží na každej úspore. Dobrou správou je, že na zlepšenie palivovej účinnosti svojho vozidla môžete urobiť mnoho vecí hneď.

 • V dôsledku súčasných obmedzení dojazdu elektrických nákladných vozidiel ich mnohí rýchlo zavrhnú a nepovažujú za životaschopnú možnosť na dlhšie vzdialenosti. A predsa, asi 45 percent tovaru, ktorý sa dnes prepravuje v Európe, cestuje na kratšie vzdialenosti, čo naznačuje, že elektrické nákladné vozidlá s dlhším dojazdom dokážu oveľa viac, ako si ľudia uvedomujú.

 • Aerodynamický odpor má zásadný vplyv na spotrebu paliva vášho nákladného vozidla, najmä pri jazde rýchlosťou vyššou ako 50 km/h. Kľúčom k obmedzeniu tohto vplyvu a zníženiu nákladov na palivo je pochopenie fungovania aerodynamiky nákladného vozidla.

 • Úspora paliva

  10/05/2022 4 minúty 4 minúty

  Ako podporiť úspornú jazdu s nákladným vozidlom 

  Vodiči nákladných vozidiel zohrávajú kľúčovú úlohu pri zlepšovaní spotreby paliva v každej spoločnosti. Aký je však najlepší spôsob, ako ich motivovať a inšpirovať?

 • Technológia a inovácie

  09/28/2022 4 minúty 4 minúty

  Ako dáta a bezdrôtové technológie predchádzajú poruchám nákladných vozidiel 

  Dokážete si predstaviť, že by ste vedeli, kedy sa vaše nákladné vozidlo pokazí, a to ešte predtým, ako k tomu dôjde! O koľko by sa zlepšila prevádzkyschopnosť a produktivita vašej firmy? S pomocou údajov sa naše porozumenie fungovaniu vozidiel rýchlo zlepšuje. A vďaka umelej inteligencie (AI) a strojovému učeniu bude možné predpovedať poruchy s ešte väčšou presnosťou.

 • Elektromobilita

  09/08/2022 5,5 minút 5,5 minút

  7 bežných mýtov o akumulátoroch elektrických nákladných vozidiel 

  V súčasnosti existuje veľa mylných predstáv a nedorozumení týkajúcich sa elektrických nákladných vozidiel. Mnohé z nich sa týkajú akumulátorov a ich vplyvu na životné prostredie. Aby ste mohli uskutočňovať informované rozhodnutia a investície, je dôležité vedieť rozlíšiť skutočnosť od mýtu.

 • Technológia a inovácie

  08/02/2022 4 minúty 3 minúty

  Ako technológie prispievajú k hospodárnej jazde 

  Konektivita a analýza dát vytvárajú nové príležitosti v oblasti rozvoja a školenia vodičov. Či už ste majiteľ dopravnej spoločnosti a zároveň vodič alebo správca vozového parku, ponúkajú vám potenciál na zlepšenie spotreby paliva, doby prevádzkyschopnosti a bezpečnosti.

 • Každoročne vyhasne na cestách po celom svete približne 1,35 milióna životov. Viac ako polovica z nich sú zraniteľní účastníci cestnej premávky (chodci, cyklisti, vodiči mopedov a motocyklisti). Keď je účastníkom tohto druhu nehody ťažké nákladné vozidlo, pravdepodobne to bude mať veľmi vážne následky. Hoci príčiny týchto nehôd sú zložité a rôznorodé, konanie vodiča nákladného vozidla v premávke môže pomôcť zachrániť životy.

 • Pri investovaní do elektrických nákladných vozidiel je nevyhnutné plánovať sveje trasy a prevádzku. Efektívnym plánovaním trás môžete zaistiť plynulý a bezproblémový prechod na elektrický pohon a predĺžiť dojazd elektrického nákladného vozidla.

 • Od júla 2024* musia všetky nové nákladné vozidlá predávané v EÚ spĺňať aktualizované nariadenia o všeobecnej bezpečnosti (GSR). Tieto nariadenia vyžadujú množstvo povinných inteligentných bezpečnostných prvkov. Aké prvky to sú a ako ovplyvnia vaše podnikanie v preprave?

 • Elektromobilita

  04/29/2022 3 minúty 3 minúty

  Výpočet skutočného dopadu nákladného vozidla na klímu 

  Výber najudržateľnejšieho vozidla pre vaše účely nie je vždy ľahký, ale s vyhodnotením životného cyklu to môže byť oveľa jednoduchšie. Je to preto, že vytvára celkový obraz, ktorý zohľadňuje dopad na životné prostredie po celú dobu životnosti vozidla.

 • Elektromobilita

  04/28/2022 3 minúty 3 minúty

  4 tipy ako maximalizovať dojazd elektrických nákladných vozdiel 

  Ste spokojným vodičom plne elektrického nákladného vozidla? Tak ste si pravdepodobne všimli, aký veľký vplyv má váš štýl jazdy na váš dojazd. Jared Ruiz a Ebba Wallin Bergbom, obaja sú odborníkmi na elektromobilitu v spoločnosti Volvo Trucks, zdieľajú svoje najlepšie tipy, ako maximalizovať dojazd – a vyhnúť sa zbytočným obavám z (ne)dojazdu.

 • Inteligentné tachografy prvej generácie sú povinné vo všetkých nových ťažkých nákladných vozidlách od júna 2019. Teraz Európska únia (EÚ) zavádza ďalšie nariadenia, ktoré budú vyžadovať inštaláciu tachografov druhej generácie od augusta 2023.

 • Profitable business

  03/30/2022 3 minúty 3 minúty

  Koľko stojí nákladné vozidlo? 

  Obstarávacia cena nákladného vozidla je len vstupnou investíciou pre hodnotenie celkových nákladov na vlastníctvo. Vďaka výpočtu tejto hotnoty však pochopíte, koľko skutočne platíte.

 • Každá minúta odstávky znamená stratu príjmov. Tu je šesť spôsobov, ako môžete pomôcť udržať vaše vozidlo na ceste čo najdlhšie, od jednoduchých a priamočiarych až po využitie všetkých výhod konektivity.

 • Úspora paliva

  03/23/2022 3 minúty 3 minúty

  Ako vám dobrá údržba vozidla môže ušetriť palivo 

  Dobre udržiavané nákladné vozidlo je úsporné vozidlo. Tu je niekoľko príkladov, kde pravidelná údržba udrží vaše vozidlo v dobrom stave a zabráni zbytočnému zvýšeniu spotreby paliva.

 • Elektromobilita

  03/07/2022 2 minúty 2 minúty

  Ako sa spoločnosť PostNord stavia k elektromobilite 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Mathiasom Krummelom, generálnym riaditeľom spoločnosti PostNord Švédsko.

 • Elektromobilita

  03/04/2022 2 minúty 2 minúty

  Elektrifikácia v spoločnosti Manhattan Beer má jasnú stratégiu 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Mitchelom Bergsonom, ktorý je riaditeľom pre transformáciu distribučných kanálov v spoločnosti Manhattan Beer.

 • Elektromobilita

  03/03/2022 2 minúty 2 minúty

  Elektrifikácia je v spoločnosti DFDS súčasťou ambiciózneho plánu 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Niklasom Anderssonom, ktorý je viceprezidentom logistickej divízie v spoločnosti DFDS.

 • Elektromobilita

  03/02/2022 2 minúty 2 minúty

  Ako pokračuje elektrifikácia spoločnosti AMAZON 

  Opýtali sme sa rozhodujúcich predstaviteľov spoločností na ohľadom elektrifikácie ich vozového parku. Prinášame vám rozhovor s Helderom Velho, ktorý je v spoločnosti AMAZON riaditeľom linkovej prepravy tovarov pre európsky trh.

32 matches

1 of 2