Trucks

Vyberte si medzi elektrinou, plynom a naftou

Volvo FE – hnacia línia

S vozidlom Volvo FE máte vždy prístup k správnemu pohonu pre danú prácu. Chcete znížiť svoju CO₂ stopu? Prejdite na elektrický pohon s nulovými emisiami. Chcete udržateľný pohon s obnoviteľným bioplynom? Vyberte si plynový pohon. A ak sa chcete spoľahnúť na najmodernejší naftový pohon – v ponuke je rad vozidiel aj pre vaše potreby.
 

Elektrický pohon | Plynový pohon | Naftový pohon

Elektrický pohon

Volvo FE Electric ponúka prevádzku s nulovými emisiami výfukových plynov. Ideálne na využitie v centre mesta, keď chcete splniť najprísnejšie environmentálne normy. Trvalý výkon 300 k a okamžitý maximálny krútiaci moment zaručujú veľmi príjemnú jazdu. Vďaka dvom elektromotorom a 2-stupňovej prevodovke je všetko plynulé a efektívne.

Nízke emisie a nízka úroveň hluku

Elektrická hnacia línia ponúka vynikajúce pracovné prostredie. Tichá prevádzka v kabíne a v okolí vozidla. Nulové výfukové emisie znamenajú zlepšenie kvality ovzdušia pri práci v okolí nákladného vozidla, napríklad pri odvoze odpadu.

Dojazd a nabíjanie

Vaše Volvo FE Electric prispôsobíme vašim trasám a úlohám. Volvo FE Electric s nabitými akumulátormi vám poskytne dojazd až 300 km.*

*V závislosti od podmienok, ako sú počasie, poveternostné podmienky, celková hmotnosť nákladného vozidla a zručnosti vodiča.

Výkon pochádzajúci zo zemného plynu

Volvo FE CNG ponúka alternatívu k nafte s nízkymi emisiami. Má výkon 320 koní a je poháňaný výlučne stlačeným zemným plynom alebo stlačeným bioplynom. Prevádzka na bioplyn znamená 100 % zníženie emisií CO₂ od nádrže po kolesá. Automatická prevodovka uľahčuje riadenie vozidla. V kombinácii s nízkymi emisiami a nízkou hladinou hluku je toto nákladné vozidlo s plynovým pohonom vhodné pre náročné mestské úlohy.

Naftový pohon

Naftové motory D8K ponúkajú rýchlu odozvu, vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach a sú k dispozícii v štyroch výkonoch od 250 do 350 k s krútiacim momentom až 1 400 Nm. Motory sú energeticky účinné a pracujú aj na obnoviteľné palivá – sú certifikované na použitie syntetickej nafty (HVO) a bionafty (RME).

Dodatočná úprava výfukových plynov

Vznetové motory využívajú technológiu selektívnej katalytickej redukcie (SCR), aby spĺňali normu Euro 6. Do motora sme pridali vodou chladený systém recirkulácie výfukových plynov (EGR) a filter pevných častíc (DPF), ktorý sa automaticky regeneruje.

Automat alebo manuál

Pre Volvo FE s naftovým motorom je k dispozícii buď plynulá a efektívna prevodovka I-Shift, 6-stupňová automatická prevodovka, ktorá poskytuje výkon bez prerušenia, alebo manuálna prevodovka so 6 alebo 9 rýchlostnými stupňami. Hnacie ústrojenstvo si môžete plne prispôsobiť vašim potrebám.

I-Shift – vždy so správnym prevodom

Najnovšia generácia prevodovky I-Shift od spoločnosti Volvo Trucks ponúka rýchlejšie a plynulejšie zmeny prevodových stupňov ako kedykoľvek predtým – a vždy máte zaradený správny prevodový stupeň. I-Shift vám umožní vyťažiť maximum z paliva a zvyšuje bezpečnosť jazdy. Vyberte si zo softvérových balíkov prispôsobených vašim potrebám.

Viac o prevodovke I-Shift

Pomocné pohony pre vaše zariadenia

Náš pomocný pohon umožňuje poháňať zariadenia na manipuláciu, špecifické prídavné zariadenia alebo nadstavby. Pre dieselové, plynové a elektrické verzie Volvo FE sú k dispozícii rôzne pomocné pohony.

Preskúmajte kompletné špecifikácie

Chcete sa ešte na niečo spýtať?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.