Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Efektívna sila a výkon

Motor Volvo D8K pre Volvo FE

Náš vlastný motor Volvo D8K je vysoko výkonný v každej situácii. Keď si situácia vyžaduje dobrú manévrovateľnosť, môžete sa vždy spoľahnúť na jeho bleskové reakcie. A vďaka alternatívam so syntetickou naftou a bionaftou môžete pracovať na miestach s prísnejšími predpismi.

Teraz AŽ DO 350 K

Motor D8K je teraz dostupný s výkonom 350 k a maximálnym krútiacim momentom 1 400 Nm. Rozširuje sa tým rozsah využitia vozidla Volvo FE v oblasti náročnej distribúcie, zberu komunálneho odpadu a ľahkého stavebníctva. Nákladné vozidlo s dvomi alebo tromi nápravami, s návesom alebo bez neho – Volvo FE má potrebný výkon a krútiaci moment. 

Pripravené pre alternatívne palivá

Jeden model nákladného vozidla. Viacero druhov paliva. S vozidlom Volvo FE si môžete vybrať z viacerých alternatívnych palív, ktoré vyhovujú vašim prepravným úlohám. A šetriť životné prostredie.

CNG
Znížte emisie CO2 až o 100 %*. Bez akéhokoľvek vplyvu na produktivitu. 9-litrový motor, ktorý funguje na stlačený zemný plyn (CNG), má výkon 320 k a krútiaci moment 1 356 Nm.

HVO
Všetky motory D8K môžu fungovať na syntetickú naftu – HVO (Hydrogenované rastlinné oleje). Rovnaké nákladné vozidlo môže fungovať aj na bežnú naftu.

RME
Jeden variant motora D8K320 môže fungovať na čistú bionaftu – RME (metylester repkového oleja).

 

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”.

Funkcie

Trvalo udržateľný výkon

Naše dieselové motory boli navrhnuté tak, aby poskytovali výkon podľa vašich potrieb. Taktiež minimalizujú vašu ekologickú stopu. Aby sme vyhoveli požiadavkám normy Euro 6, skombinovali sme selektívnu katalytickú redukciu (SCR) a recirkuláciu výfukových plynov (EGR).

Úžasný výkon

Vyskúšajte si rýchlu odozvu motora D8K na vlastnej koži. Kľúče nájdete u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.