Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×
Volvo FH s o 20 % nižším vplyvom na životné prostredie.

Volvo FH. No o 20 % menej CO2

Volvo FH s pohonom na zemný plyn

Vozidlo pre regionálnu aj diaľkovú prepravu ťažkých nákladov. Jazdia úplne rovnako ako Volvo FH, ktoré poznáte. S menšou ekologickou stopou a s potenciálom znížiť náklady na palivo. A tiež nie je nutné robiť kompromisy v oblasti jazdných vlastností a produktivity.

Norma Euro 6, krok D ● 420 k/2 100 Nm alebo 460 k/2 300 Nm ● I-Shift ● Ťahač alebo podvozok ● 4×2, 6×2 alebo 6×4 ● Prevádzkový dosah až 1 000 km

Päť hlavných dôvodov, prečo si vybrať Volvo FH LNG

Na trhu neexistuje žiadne podobné vozidlo. Pozrite sa, prečo je jedinečné a prečo je to skvelá voľba pre podnikanie a ochranu životného prostredia.

Odlíšte sa od konkurencie

Vyžadujú vaši zákazníci trvalo udržateľnú dopravu? Výborne. Volvo FH LNG ponúka okamžité zníženie emisií CO2 o 20 %*. Nemusíte pritom robiť kompromisy v oblasti povoleného zaťaženia alebo produktivity. A samozrejme ani v konkurencieschopnosti.

Získajte spoľahlivé riešenie

Srdcom každého nákladného vozidla je motor. Motor s plynovým pohonom má základ v motore D13K s najmodernejšou technológiou. Motor sme však ešte zdokonalili inovatívnymi riešeniami pohonu na zemný plyn. A výsledok? Motor G13C s rovnakou hospodárnosťou ako naftový motor. Môžete tiež očakávať rovnaké servisné intervaly, spoľahlivosť a výkony.

Znížte si náklady na palivo

Nákladné vozidlá Volvo s plynovým pohonom sú rovnako úsporné ako naše varianty na naftový pohon. Skvapalnený zemný plyn (LNG) je však často lacnejší, a tak máte možnosť dosiahnuť nižšie náklady.

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”.

Ako to funguje?

Používanie vozidiel s plynovým pohonom nielenže veľmi pomáha životnému prostrediu, ale pomáha našej spoločnosti pri znižovaní priamych a nepriamych nákladov.
Spoločnosť vyžaduje čistejšie alternatívne palivá. LNG má potenciál, pretože predstavuje okamžité aj dlhodobé riešenie s výrazne nižším vplyvom na životné prostredie.

Smerovanie k nulovým emisiám

Úspornosť a alternatívne palivá sú kľúčové faktory našej stratégie smerovanie k trvalo udržateľnej preprave. Volvo FH LNG s pohonom na zemný plyn ponúka možnosť ihneď znížiť stopu CO2 o 20 %*. Spaľovanie bio LNG navyše znamená jej potenciálne zníženie až o 100 %. Toto nákladné vozidlo otvára možnosti dlhodobého prechodu na obnoviteľné palivá, čím budeme menej závislí od fosílnych palív. 

Toto všetko sú dôležité kroky ako dosiahnuť našu víziu nulových emisií CO2 a trvalo udržateľnej dopravy, a to pre životné prostredie aj pre vaše podnikanie. Prečítajte si viac o našich ambíciách s alternatívnymi palivami.

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”.

Prečítajte si o našich ambíciách s alternatívnymi palivami viac. 

Znížte svoj vplyv na životné prostredie

Pomocou Volvo Trucks kalkulačky vplyvu na životné prostredie si môžete vypočítať, ako možno vďaka motorom LNG znížiť negatívny vplyv na životné prostredie planéty, a pritom mať k dispozícii výkon ako pri naftových motoroch.

Dostávajte aktuálne informácie o modeli Volvo FH LNG na zemný plyn

Predajca nákladných vozidiel Volvo vám podá aktuálne informácie o vývoji predaja vozidiel s plynovým pohonom na Slovensku.