Trucks

×

Volvo FH LNG na plynový pohon pre diaľkovú prepravu

Volvo FH LNG je nákladné vozidlo pre ťažkú regionálnu a diaľkovú prepravu. Ovláda sa a funguje rovnako ako Volvo FH, ktoré poznáte ako ideálny nástroj pre diaľkovú prepravu. Mitom má ale nižšie emisie CO2 a môže prispiesť k zníženia vašich nákladov na palivo.

Výkon pre vaše potreby

Pohonné ústrojenstvo na zemný plyn je založené na renomovanej technológii motorov použitej vo vozidle Volvo FH. A dosahuje rovnaký výkon, avšak o 20 % nižšie emisie CO2*. Môžete si vybrať medzi výkonom 420 k alebo 460 k, takže nie je potrebné robiť kompromisy.

Znížte náklady na palivo

Volvo FH LNG ponúka rovnakú úsporu paliva ako Volvo FH na naftu. Skvapalnený zemný plyn (LNG) je však často lacnejší, a tak máte možnosť dosiahnuť nižšie náklady.

Vhodný pre váš akčný rádious

Prevádzkový dojazd býva u vozidiel s plynovým pohonom obmedzujúci faktor. Naše motory sú úsporné v kombinácii s LNG zaisťuje prevádzkový dojazd vhodný pre regionálnu i diaľkovú prepravu. Vyberte si z troch rôznych objemov nádrží. Dosiahnete tak optimálny dojazd, a to až 1 000 km.

Robustná technológia

Motory G13C vo vozidle Volvo FH LNG vychádzajú z našich najmodernejších motorov D13K. Účinnosť týchto motorov je rovnaká ako u naftových verzií. A môžete očakávať rovnaké servisné intervaly, spoľahlivosť a výkony. 

* Toto se týka emisíí vozidla počas diaľkovej prepravy, tzv. cyklus "tank-to-wheel" (od nádrže ku kolesám), v porovnaní s vozidlom, ktoré jazdí na bežnú európsku naftu.

** Skutočná spotreba paliva a dojazd vozidiel LNG sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako sú rýchlosť jazdy, používanie tempomatu, špecifikácia vozidla, zaťaženie vozidla, topografia trasy, zručnosti vodiča, údržba vozidla, poveternostné podmienky, tlak LNG na čerpacej stanici a teplota.

Brožúry a letáky na stiahnutie

Zistite viac o modeli Volvo FH LNG

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám podá aktuálne informácie o možnostiach predaja vozidiel s plynovým pohonom.