Trucks

Prispôsobený vašim potrebám

Podvozok modelu Volvo FL

Podvozok modelu Volvo FL je možné prispôsobiť rôznym úlohám. Výsledkom je ľahký podvozok, ktorý je však dostatočne pevný na to, aby zvládal plniť svoje úlohy počas mnohých rokov. Je neuveriteľné odolný. Našpecifikujte si Volvo FL, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám.

Pevný a zároveň flexibilný

Podvozok vozidla Volvo FL možno nakonfigurovať na rôzne nadstavby. Je robustný a pevný a plochý štvorcový dizajn uľahčuje stavbu karosérie – bez ohľadu na to, či si vyberiete elektrický alebo naftový pohon. 

Úspora času pri montáži nadstavby

Ak si objednáte Volvo FL, váš výrobca nadstavby sa môže ihneď prihlásiť do systému pokynov pre montáž nadstavby. Pomocou presných technických parametrov a 3D nákresov sa môžu práce na nadstavbe začať ešte predtým, ako sa dokončí výroba nákladného vozidla. Dodanie kompletného vozidla je preto rýchlejšie a efektívnejšie.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Vyrobené na zákazku, pripravené na montáž alebo štandardné

Podvozok modelu Volvo FL môžete objednať v štandardnej konfigurácii. Ak však chcete výrobcovi nadstavby skutočne uľahčiť prácu, môžete si ho objednať so súpravou na montáž alebo dokonca úplne prispôsobiť svojim konkrétnym potrebám.

Na špeciálne úlohy

Podvozok môže byť upravený na špecifické účely, ako napr. odvoz odpadu a žeriav. S cieľom optimalizovať podvozok je možné premiestniť komponenty ako palivová nádrž a nádrž AdBlue.

Predné nápravy

Všetky predné nápravy sú bezúdržbové a dostupné v štyroch rôznych verziách s maximálnou nosnosťou od 4,5 do 7,1 tony.

Dostatok energie

Elektrický pohon alebo naftový? Bez ohľadu na druh pohonu máte niekoľko možností uloženia energie. Elektrické nákladné vozidlá s 3 až 6 akumulátormi s kapacitou 280 – 565 kWh. Naftové vozidlá s nádržami z plastu, ocele alebo hliníka o objeme 80 až 430 litrov paliva.

Zadné nápravy

K dispozícii sú tri typy zadných náprav v rôznych kombináciách. Rozsah nosnosti sa pohybuje od 8,5 do 11,5 tony.

Výška rámu

Rámy sú v závislosti od modelu dostupné v dvoch výškových variantoch – 220 mm a 244 mm s hrúbkou rámu 5, 6, 7 alebo 8 mm.

Pohon na všetky kolesá

Nekvalitné cesty alebo off-road? Žiadny problém. Volvo FL 4×4 je rovnako obratné a ľahko ovládateľné ako verzia 4×2. Avšak s lepšou trakciou a väčšou svetlou výškou. Skombinujte ho s automatickou 8-stupňovou prevodovkou a získate uvoľnený zážitok z jazdy za akýchkoľvek podmienok.

Chcete sa ešte na niečo spýtať?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne poradí. Zastavte sa, zavolajte mu alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.