Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Vhodný do mesta

Podvozok vozidla Volvo FL

Práca na stavenisku v meste? Rozvoz tovaru do mestských reštaurácií? Zber komunálneho odpadu? Nekonečne flexibilný podvozok vozidla Volvo FL je navrhnutý tak, aby si poradil s každou výzvou. Vďaka pohonu na štyri kolesá sa Volvo FL 4×4 osvedčí na každej vozovke a v akýchkoľvek podmienkach.

Rýchlo a flexibilne

Podvozky vozidla Volvo FL môžete objednať v štandardnej konfigurácii alebo ich prispôsobiť pre akúkoľvek úlohu a nadstavbu. Robustný, pevný a plochý podvozok s hranatým dizajnom umožňuje jednoduchšiu montáž nadstavieb. Rám možno namontovať pomocou úchytiek pre nadstavbu. Pokyny pre montáž nadstavby (VBI) navyše urýchľujú tento proces. Vaše nákladné vozidlo, ktoré je dokonale prispôsobené vášmu podnikaniu, dostanete najrýchlejším a najúspornejším spôsobom.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Flexibilný podvozok

Zjednodušená montáž nadstavby

Upevnením rôznych typov konzol na rám podvozka dokážeme uľahčiť prácu výrobcom nadstavieb. Na splnenie všetkých požiadaviek je možné kombinácie bližšie špecifikovať.

Predné nápravy, ktoré nepotrebujú údržbu

V závislosti od vášho zaťaženia je k dispozícii viacero typov bezúdržbových predných náprav. Zaťaženie sa pohybuje v rozmedzí 4,0 až 7,1 ton. Hnaná predná náprava pre Volvo FL s pohonom na štyri kolesá má ložnú kapacitu 5,6 ton.

Nápravy na prepravu nákladu

K dispozícii sú tri typy zadných náprav v rôznych kombináciách. Rozsah nosnosti sa pohybuje od 8,5 do 11,5 tony.

Rýchle a jednoduché nakladanie

Systémom elektronického riadenia (ECS) môžete ovládať výšku vzduchového odpruženia pomocou spínačov na palubnej doske alebo diaľkovom ovládaní. To znamená rýchle a efektívne nakladanie v akejkoľvek výške.

Praktická ochrana

Spevnený, skladací systém proti podbehnutiu zboku (Side underrun protection – SUP) sa dodáva ako voliteľná výbava namontovaná vo výrobe. Bol navrhnutý spoločnosťou Volvo a kombinuje bezpečnú ochranu a prevádzkovú výkonnosť.

Pripravené na prepravu zmrazeného tovaru

Dostaňte svoje Volvo FL na prepravu zmrazeného tovaru rýchlejšie na cesty. Môžeme ho pripraviť na inštaláciu zariadenia FrigoBlock v našej továrni.

Vyberte si odpruženie

V závislosti od vášho zaťaženia si zvoľte vzduchové alebo listové odpruženie, prípadne kombináciu oboch.

Vyberte si kolesá

Pri motore D5K budete potrebovať 17,5 alebo 19,5-palcové rámy. V prípade ťažších nákladných vozidiel s šesťvalcovými motormi si zvoľte 19,5 alebo 22,5-palcové rámy.

Palivové nádrže

V závislosti od technickej špecifikácie nákladného vozidla a špeciálnych požiadaviek si môžete zvoliť medzi plastovými, oceľovými alebo hliníkovými palivovými nádržami s kapacitou 80 až 430 litrov.

Výška rámu

Rámy sú v závislosti od modelu dostupné v dvoch výškových variantoch – 220 mm a 244 mm s hrúbkou rámu 5, 6, 7 alebo 8 mm.

Elektronický brzdový systém (EBS)

Volvo FL je vybavené pneumatickými brzdami s vetranými prednými aj zadnými kotúčmi. Jeho Elektronicky riadený brzdový systém (EBS) má rýchlejšiu a bezpečnejšiu odozvu a pomáha znížiť opotrebovanie obloženia. Obsahuje aj ABS a systém synchronizácie bŕzd, ktorý využíva rôzne typy bŕzd vo vozidle na podporu plynulého brzdenia a zníženie opotrebovania bŕzd a pneumatík. Rozšírený balík EBS obsahuje aj funkciu Hill Hold.

Zametacie vozidlo Volvo FL

Podvozok vozidla Volvo FL môže byť vo výrobe prispôsobený na zametacie funkcie. Presunieme vzduchové a palivové nádrže, nádrž AdBlue, skriňu akumulátora a výfukový systém s cieľom vytvoriť priestor pre montáž zariadenia na rám. Balík obsahuje všetky diely špecifikácie nákladného vozidla, ktorú bude vďaka nemu dokonale prispôsobené na tento účel. K dispozícii sú dve verzie – 12-tonová a 16-tonová verzia.

Začnite stavať

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks, preberte spolu možnosti konštrukcie a zostavte si vaše ideálne Volvo FL alebo Volvo FL 4×4.