Trucks

Vyberte si medzi elektrinou a naftou

Volvo FL – hnacia línia

Volvo FL vám vždy poskytne prístup k správnemu pohonu pre danú prácu. Chcete znížiť svoju CO₂ stopu? Prejdite na elektrický pohon s nulovými výfukovými emisiami a jednoduchou tichou jazdou. A ak sa chcete spoľahnúť na najmodernejší naftový pohon – v ponuke je rad vozidiel aj pre vaše potreby.

Elektrický pohon

Volvo FL Electric ponúka prevádzku s nulovými emisiami výfukových plynov. Ideálne na použitie v centre mesta, keď chcete splniť najprísnejšie environmentálne normy. Elektrický motor s trvalým výkonom 175 k a okamžitým maximálnym krútiacim momentom zaručujú veľmi príjemnú jazdu. Vďaka 2-stupňovej prevodovke je všetko plynulé a efektívne.

Nízke emisie a nízka úroveň hluku

Elektrická hnacia línia ponúka vynikajúce pracovné prostredie. Tichá prevádzka v kabíne a v okolí vozidla. Nulové výfukové emisie znamenajú zlepšenie kvality ovzdušia pri práci v okolí nákladného vozidla, napríklad pri odvoze odpadu.

Dojazd a nabíjanie

Vaše Volvo FL Electric prispôsobíme vašim trasám a úlohám. S plne nabitými batériami vám Volvo FL Electric poskytne dojazd až 420 km*, ale v prípade potreby vám vieme vyrobiť nákladné vozidlo s ešte dlhším dojazdom.

* V závislosti od podmienok, ako sú počasie, odpor vetra, celková hmotnosť nákladného vozidla a zručnosti vodiča.

Naftový pohon

V ponuke sú dva 5-litrové motory a dva 8-litrové naftové motory. Všetky ponúkajú rýchlu odozvu a vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Sú dostupné s výkonom od 210 do 280 koní a s krútiacim momentom až 1 050 Nm. Motory sú energeticky účinné a môžu pracovať aj na obnoviteľné palivá – certifikované na použitie syntetickej nafty (HVO) a bionafty (RME).

Dodatočná úprava výfukových plynov

Vznetové motory využívajú technológiu selektívnej katalytickej redukcie (SCR), aby spĺňali normu Euro 6. Do motora sme pridali vodou chladený systém recirkulácie výfukových plynov (EGR) a filter pevných častíc (DPF), ktorý sa automaticky regeneruje.

Automat alebo manuál

Pre Volvo FL s naftovým motorom si môžete navoiiť plynulú a efektívnu 8-stupňovú automatickú prevodovku, 6-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá ponúka výkon bez prerušenia, alebo manuálnu prevodovku so 6 alebo 9 rýchlostnými stupňami. Hnaciu líniu si môžete skutočne prispôsobiť svojim potrebám.

8 rýchlostných stupňov ponúkne správny prevodový stupeň

Automatická 8-stupňová prevodovka navrhnutá pre Volvo FL sa postará o to, aby ste mali zaradený správny prevodový stupeň. Ponúka plynulé radenie prevodových stupňov a vynikajúcu spotrebu paliva. Prevodovka má tri jazdené režimy a je k dispozícii v kombinácii s pohonom 4×2 aj 4×4.

Pomocné pohony pre vaše zariadenia

Náš pomocný pohon umožňuje poháňať zariadenia na manipuláciu, špecifické prídavné zariadenia alebo nadstavby. Pre naftové a elektrické verzie Volvo FL sú k dispozícii rôzne pomocné pohony.
 

Preskúmajte kompletné špecifikácie

Chcete sa ešte na niečo spýtať?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne poradí. Zastavte sa, zavolajte mu alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.