Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×
Sledujte výkon a efektívnosť so službou Palivo a životné prostredie

Náklady a dopad na životné prostredie

Dynafleet - spotreba a ekonomika

Služba Spotreba a ekonomika vám uľahčí sledovanie výkonu vašich vozidiel a poskytne informácie o tom, ako hospodárne jednotliví vodiči jazdia. V priebehu pár sekúnd si môžete vytvoriť výkazy obsahujúce množstvo najrôznejších parametrov a zistiť napríklad to, prečo má niektorý vodič vyššiu spotrebu paliva. Táto rýchla a presná služba vám pomôže identifikovať potenciál úspor, vďaka čomu budete môcť optimalizovať svoj rozpočet a znižovať dopad prevádzky vašich vozidiel na životné prostredie.

Ktorý z vašich vodičov je najlepší?

Na základe hodnotenia ekonomického štýlu jazdy získate prehľad o tom, ako si vaši vodiči a vozidlá vedú v oblasti spotreby paliva. Vodiči sú hodnotení v štyroch kľúčových oblastiach (prispôsobenie rýchlosti, využitie motora a radenia, predvídavosť a brzdenie, státie) a môžu dosiahnuť skóre 0-100.

Prostredníctvom služby Spotreba a ekonomika môžu vodiči piamo na cestách pracovať na zdokonalení svojho jazdného štýlu. Jeho zlepšení môžu docieliť až o 5 % nizšiu spotrebu pohonných hmôt
Volvo trucks managing dynafleet fuel environment open door sunny

TRENDY A ŠKOLENIE

Výsledky hodnotenia ekonomického jazdného štýlu vám umožnia porovnávať výkonnosť jednotlivých vodičov. Takto získané údaje spolu s efektívnym školením vodičov vám pomôžu trvalo znížiť spotrebu paliva

Volvo trucks managing dynafleet fuel environment green truck

Znížte ekologickú stopu vašich vozidiel

Zníženie spotreby paliva prispieva k ochrane životného prostredia.  Presne zdokumentované emisné údaje vám môžu pomôcť pri získaní a udržaní zákazníkov, ktorým nie je otázka životného prostredia ľahostajná. Výkazy o emisiách sa vytvárajú veľmi jednoducho a v prípade potreby ich možno automaticky odoslať vašim zákazníkom. Súhrnné správy o spotrebe paliva a ekologickom dopade sú dostupné pre vozidlá s naftovými aj plynovými motormi. 

Dynafleet Fuel and Environment makes it easier to monitor the performance of trucks and drivers.

Koučovanie vodičov

Vodiči obdržia užitočné rady na optimalizáciu vojho jazdného štýlu. A to dokonca počas samotnej jazdy. Funkcia Koučovanie vodičov nepretržite analyzuje jazdný štýl vodiča a výsledky zobrazuje priamo v kabíne. Je to neoceniteľný nástroj, s ktorým môžete výrazne ušetriť finančné prostriedky. 

Kľúčové výhody

  • Prehľad o spotrebe paliva, prejdenej vzdialenosti, emisných úrovňach a mnoho ďalších informácií
  • Analýza výkonnosti jednotlivých vodičov z pohľadu spotreby paliva
  • Prehľadné výkazy s pomenovaným oblastí, v ktorých je možné ušetriť a podporiť tak trvalé znižovanie nákladov
  • Výstražná funkcia vás upozorní na výraznejšie zmeny v spotrebe paliva a možnú krádež paliva
  • Výkazy o emisných úrovniach, ktoré možno automaticky odoslať vašim zákazníkom s dôrazom na ochranu životného prostredia
  • Súhrnné správy sú dostupné pre vozidlá s naftovými aj plynovými motormi. 

Chcete sa dozvedieť viac?

Naši školitelia vodičov alebo obchodní zástupcovia vám o systéme Dynafleet povedia oveľa viac. Zastavte sa vo Volvo Truck Centre a opýtajte sa na službu Dynafleet - Spotreba a ekonomika.