Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Technické údaje kabíny modelu Volvo FL

  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

Rozmery kabíny

Denná kabína

Denná kabína s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Vnútorná výška 1 605 mm.

Denná kabína
Denná kabína
Denná kabína

Kabína na krátkodobé spanie

Kabína na krátkodobé spanie ponúka miesto navyše, kam možno namontovať lôžko pre jednu osobu alebo ho využiť ako „kanceláriu“ s úložným priestorom navyše. Vnútorná výška 1 605 mm.

Komfortná kabína
Komfortná kabína
Komfortná kabína

Kabína pre osádku

Priestorná kabína pre osádku, do ktorej sa vojde niekoľko ďalších pasažierov (až 7 osôb). Vnútorná výška 1 605 mm.

Kabína pre osádku
Kabína pre osádku
Kabína pre osádku

Prvky kabíny

Odpruženie kabíny
Predné odpruženie kabíny zabezpečuje gumový vankúš, ktorý minimalizuje pohyb vo vertikálnom smere, zadné odpruženie tvorí vinutá pružina a tlmič nárazov.

Sedadlo vodiča
Tri rôzne úrovne pohodlia: Komfort, Štandard a Economy. Všetky tri varianty umožňujú nastavenie operadla, dĺžky, výšky a naklonenia dopredu. Vo všetkých troch je integrovaná opierka hlavy.

Sedadlo spolujazdca
Tri rôzne úrovne pohodlia: Štandard, Ekonomická a Základná.

Farebné odtiene kabíny
V ponuke je približne 300 stálych farebných variantov. Možno si objednať aj ďalšie farby

Volant
V závislosti od konfigurácie nákladného vozidla môže mať volant priemer 460 až 500 mm. Jeho poloha sa dá pneumaticky upraviť.

Strešné okno
Kabína môže byť vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Jeho ovládanie môže byť manuálne alebo elektrické.

Vykurovanie kabíny
Vykurovanie kabíny sa dodáva v dvoch rôznych vyhotoveniach: samostatné kúrenie s manuálnym ovládaním alebo kúrenie a klimatizácia s manuálnym ovládaním. Ako voliteľná výbava je k dispozícii 2 kW nezávislé kúrenie.

Úložný priestor v interiéri
V kabíne je množstvo praktických a ľahko dostupných úložných priestorov na dokumenty a osobné veci. Nad čelným sklom sa nachádzajú dva úložné priestory s krytom alebo sieťkou a štyri priehradky DIN. Ako voliteľná výbava je dostupná široká škála úložných priestorov, tunelových priehradiek, podložiek na písanie a háčikov na oblečenie.

Klaksóny
Môžete si vybrať z dvoch ďalších typov klaksónov. V ponuke sú buď dva pneumatické klaksóny montované na streche alebo jeden elektrický pod prednou kapotou.

Lôžko (komfortná kabína)
Lôžko sa môže skladať z jedného alebo dvoch kusov. Jeho šírka je 580 alebo 780 mm. Voliteľnou výbavou sú ochranná tyč a detektor dymu.

Cíťte sa ako doma

Spravte si pohodlie. Vyskúšajte si sedadlo. Potom lôžko. Skontrolujte všetky priehradky. Nebude sa vám chcieť veriť, že máte toľko priestoru.

Technické parametre vozidla Volvo FL