Trucks

Bezpečnosť a výkon od spoločnosti Volvo

Originálne náhradné diely Volvo 

Vedeli ste, že?

Palivové filtre Volvo

Palivové filtre Volvo zachytávajú častice dvadsaťkrát menšie ako zrnko piesku. Plnia dôležitú funkciu pri ochrane vstrekovacieho palivového systému motora počnúc palivovým čerpadlom, až po samotné trysky. Palivo je tryskami atomizované pod vysokým tlakom cez otvory rádovo v mikrometroch. Týmto je zaručené maximálne vyťaženie energie z paliva následne použiteľnej vo valcoch motora. A práve pre zabezpečnie tejto funkcie je nevyhnutné, aby palivo vstupujúce do trysiek malo dostatočnú čistotu. V opačnom prípade dochádza k abrazívnemu poškodeniu (vydratiu) častí trysky, čo má za následok zvýšenú spotrebu paliva, nižší výkon a životnosť motora, a zároveň aj vyššie emisie.

Originálne palivové filtre Volvo sú navrhnuté tak, aby chránili komponenty motora, ale súčasne aby mali aj dostatočnú priepustnosť pri stanovenom tlaku a vydržali filtrovať počas celého servisného intervalu. Tieto parametre sú dokonale vyladené práve u originálnych filtrov Volvo. Používať neoriginálne náhrady predstavuje risk.

Olejové filtre Volvo

Vedeli ste, že kvalita oleja je veľmi dôležitá na splnenie emisných noriem? Technológie motorov nákladných vozidiel používajú inovatívne materiály a zmenšujú tolerancie pohyblivých častí. Čím je nižšia spotreba motorového oleja, tým sa menej zanesie katalyzátor a DPF. Výsledkom je menej častá regenerácia tlmiča výfuku, čo vedie k úspore paliva. Pochopiteľne, vysoké nároky sú kladené aj na kvalitu motorového oleja. Správna viskozita oleja napomáha znižovať trecie straty v motore, čím zvyšuje ekonomiku jazdy. Aby si olej plnil svoju funkciu počas celého servisného intervalu, je nevyhnutné ho vďaka kvalitným olejovým filtrom udržiavať v špičkovej kondícii.

Optimálny stav je dosiahnutý použitím originálnych olejových filtrov Volvo. Majú správnu priepustnosť a filtračnú schopnosť. Predlžujú servisný interval motora. Vybavte svoj motor originálnymi filtrami a on sa vám za to odmení.

Vzduchové filtre Volvo

Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Čo do motora dáš, to od motora dostaneš.
Ako sme už spomínali, filtre slúžia na ochranu. Vzduchový filter zabezpečuje, aby sa do spaľovacie priestoru nedostali nečistoty, prach, voda. Na to je prispôsobená filtračná vložka – musí byť schopná prijať vodu z ovzdušia a následne vysušiť bez ujmy na kvalite filtrovania. Musí vedieť absorbovať veľké množstvo prachových častíc, aby na prvom mieste chránila lopatky turbodúchadla, ventily a piestne krúžky. Zároveň musí mať vynikajúcu priepustnosť, aby sa dokázala uspokojiť vysoká spotreba vzduchu. V neposlednom rade je dôležitým parametrom aj samotná konštrukcia filtra zaručujúca tesnosť a stálosť.

Ak by čo i len jeden z parametrov vzduchového filtra nespĺňal predpísané kritériá, mohlo by dôjsť k skráteniu životnosti komponentov alebo poruche motora. Originálne vzduchové filtre Volvo majú všetky spomínané vlastnosti, čím zlepšujú efektivitu práce motora a predlžujú jeho životnosť.

Brzdové platničky Volvo 

Väčšina nákladných vozidiel Volvo je vybavená Elektronickým Brzdným Systémom (EBS). Tento systém v reálnom čase vyhodnocuje zrýchlenie/spomalenie vozidla, otáčanie kolies, hmotnosť súpravy, vypočítava zotrvačnosť, hybnosť, stabilitu, robí predikciu zbrzdenia a ešte omnoho viac. Získané kinetické údaje sú využívané ďalšími systémami vozidla ako napr. Systém aktívnej bezpečnosti a podpory vodiča, Elektronický stabilizačný systém či Systém núdzového brzdenia. Aby bola bezpečnosť prevádzky maximálna, EBS predpokladá, že súčasti brzdného systému sú v takom stave, ako boli navrhnuté výrobcom.

Brzdové platničky sú kľúčovým komponentom, ktorý zásadne ovplyvňuje proces brzdenia. Originálne brzdové platničky Volvo boli navrhnuté tak, aby EBS systém pracoval správne a s maximálnou účinnosťou. V otázke bezpečnosti sa nemajú robiť kompromisy, preto odporúčame originálne diely.

Brzdové kotúče Volvo

Brzdové platničky a brzdové kotúče sú diely bežného opotrebenia. EBS priebežne vyhodnocuje stav brzdových komponentov a upozorní, ak je potrebné brzdové platničky vymeniť. S opotrebovávaním platničiek dochádza po istom čase aj k zodratiu brzdových kotúčov.

Aby nenastalo praskanie, deformovanie a rýchle opotrebenie brzdových kotúčov, je potrebné, aby bola kombinácia doštičiek a kotúčov „vyvážená“. Vďaka tomu dokážete odjazdiť s brzdovými platničkami a kotúčmi maximálny počet kilometrov. Ak príde čas na ich výmenu, jednoznačne odporúčame originálne brzdové platničky a brzdové kotúče Volvo.

Turbína v originálnom turbodúchadle Volvo sa točí 10× rýchlejšie ako turbína v motore prúdového lietadla. A to všetko s cieľom vháňať vzduch do motora pod vysokým tlakom pre maximálnu účinnosť a efektívnosť.

Turbodúchadlo znižuje emisie a zlepšuje všetko od výkonu motora po spotrebu paliva, ako aj výkon vo vysokých nadmorských výškach. Pracuje v extrémnom prostredí - s teplotou výfukových plynov 740 °C a rýchlosťou turbíny až 130 000 ot./min. Originálne turbodúchadlo Volvo je preto skonštruované tak, aby dokonale spolupracovalo s motorom vášho nákladného vozidla. Je vyrobené z odolných materiálov a podrobené rozsiahlym testom pre zaistenie dlhej životnosti.

• Zabudovaný regulátor prebytočného vzduchu udržiava optimálny výkon motora vo vysokej nadmorskej výške.
• Navrhnuté špeciálne pre váš motorový systém Volvo.

Dajte vozidlu to, čo si zaslúži

Doprajte vášmu nákladnému vozidlu originálne náhradné diely a ono sa vám za to odmení.